„Potřebují ty svoje sviňárny stihnout...“ Hřebejk se rozohnil. Došlo na Zemana, Babiše, Klause juniora i Radu ČT

27.11.2020 15:57

Jan Hřebejk, známý český režisér, prozradil, v čem vidí největší hodnotu listopadu 1989. Zastal se Karla Gotta a otřel se o Jaromíra Nohavicu. Pár slov pronesl i na téma koronavirové krize, při které se podle něho ukázalo, jak chaotická a prolhaná je vláda Andreje Babiše (ANO). Nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana.

„Potřebují ty svoje sviňárny stihnout...“ Hřebejk se rozohnil. Došlo na Zemana, Babiše, Klause juniora i Radu ČT
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

Režisér Jan Hřebejk v rozhovoru pro Seznam Zprávy prozradil, že ten nejlepší film už natočil. Měl na mysli dnes již kultovní komedii Pelíšky, která pronikla na plátna kin v roce 1999. Rok 2020 prý tráví vyčkáváním, protože karanténa mu jeho práci ztížila, až vlastně znemožnila. Má alespoň víc času číst nebo se dívat na filmy, které zatím neviděl. Dosud prý neviděl zfilmování slavného románu Kmotr, tak prý během karantény tuto svou kulturní mezeru již zaplnil.

Během karantény se prý ukázalo i to, jak se chovají někteří politici. „Taková ta chaotičnost a prolhanost tý vlády. Ale to stejně nemá smysl nějaký kázání. Kdo to chce vidět, tak to vidí a kdo to nechce vidět, tak to nevidí,“ konstatoval.

Prezident Miloš Zeman, ani předseda vlády Andrej Babiš podle Hřebejka republice neprospívají. „A já věřím tomu, že to pomůže, že si lidi uvědomí, že nezvolili dobrou vládu,“ uvedl.

Anketa

Dělá prezident Zeman svou práci dobře? (Ptáme se od 18.11.2020)

80%
20%
hlasovalo: 20194 lidí
Došlo i na Václava Klause mladšího. „Když mluví o normálním světě Václav Klaus mladší, tak si říkám, spi dál, žádné tradiční hodnoty ve tvém podání nechci, ani v podání Dominika Duky."

„Nouzový stav je ideální pro všechny šejdíře. To vidíme teď, když zasedá nějaká ta destruktivní Rada ČT. Teď teda nemluvím o tý Radě, ale různý lidi potřebují ty svý sviňárny stihnout, ty svoje kšefty,“ prohlásil.

I dnes se podle jeho názoru může stát, že „všiváci ovládnou Českou televizi a Rusové a Číňané získají v České republice ještě více vlivu".

Ale od politiky utekl v rozhovoru ke koronaviru. Lidé by se podle něj měli mít na pozoru, protože ač jim samotným nic není, mohou virus přenášet a nakazit někoho, kdo na to zemře.

Fotogalerie: - Národní 2020

Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020

Doma mu visí obraz, na kterém jsou vypodobněni Karel Gott a Karel Kryl, jak spolu zpívají hymnu. Karla Kryla tento zpěv z konce roku 1989 nesmírně trápil, protože Gott byl vnímán jako klasický umělec komunistické normalizace, ale Hřebejk se tady Gotta zastal.

„Ten okamžik byl dramaturgicky naprosto správně. Karel Gott byl samozřejmě tváří toho režimu, ale řada lidí ho tak úplně nebrala. Já si myslím, že on nebyl šťastnej z toho, že tady je nějakej komunismus. Prostě to byl popovej zpěvák a myslím si, že měl upřímnou radost, že ti bolševici jsou od válu. Já si myslím, že ta největší hodnota toho listopadu byla v tý nenásilnosti, jako v tomhle Gottovsky-Krylovským momentu. Já si myslím, že ten listopad byl pro většinu lidí nejlepší v tý nenásilnosti,“ konstatoval Hřebejk.

Zato písničkář Jaromír Nohavica ho zklamal. Ani ne tak tím, že se v minulosti zapletl s komunistickou Státní bezpečností, to prý Hřebejk nechce soudit, ale neumí pochopit, proč se dnes Nohavica fotí třeba s Tomiem Okamurou.

Pár slov pronesl i na konto života v Praze.

„Žít v Praze, kterou já miluju, je luxus. A žít v Praze a neužívat si ten luxus, to je blbost, protože proč tady žít jinak. Žít v Praze a nechodit třeba na koncerty nebo do divadel, tak to v tý Praze nemusáš žít potom,“ konstatoval režisér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …