„Pozor, homosexualisti v Praze!“ Výsměch z ČT obráncům tradiční rodiny

08.08.2020 13:30

Moderátorka České televize Nora Fridrichová v rámci právě probíhajícího festivalu Prague Pride na sociální síti Twitter ironicky upozorňuje zastánce tradičního modelu rodiny.

„Pozor, homosexualisti v Praze!“ Výsměch z ČT obráncům tradiční rodiny
Foto: Repro ČT24
Popisek: Moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová
reklama

V těchto dnech na budově pražského magistrátu vlaje duhová vlajka. Vedení metropole chce tímto gestem podpořit sexuální menšiny, jimž je věnován právě festival Prague Pride.

Letos má však festival odlišnou podobu, než je tomu již tradičně každý rok. Místo vyvrcholení v podobě „průvodu hrdosti“ se v sobotu koná Duhová plavba lodí po Vltavě.

Fanoušci festivalu se tak díky propojení skrze internet mohou zúčastnit „live“. Ať už budou na zmiňované Duhové plavbě, na malém lokálním pochodu, na nějaké doprovodné akci, doma na gauči, s babičkou na balkoně nebo s přáteli na grilovačce – organizátoři gaye, lesby, bisexuály a další spojí on-line, aby jejich zážitek nebyl kvůli koronaviru ochuzen.

Na to, že nyní se v ulicích Prahy pohybují příznivci komunity LBGT, na sociální síti upozorňuje Nora Fridrichová, a to včetně těch, kteří naopak preferují tradiční rodinu.

„Již tradiční upozornění pro obránce tradičních rodin, které postupně založili. Po Praze se v těchto dnech opět pohybují homosexualisti, aby je zničili,“ zní tweet Fridrichové.

Koronavirová krize omezila podobné akce komunity LBGT po celém světě. Omezen je rovněž i program v Praze, proto magistrátní opozice kritizuje, že Praha poskytla organizátorům Prague Pride dotaci ve výši milion korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

20:18 Pokud nepřijmete uprchlíky dobrovolně, nastoupí povinná solidarita! Z Bruselu se valí lavina

Evropská komise ve středu plánuje představit plán týkající se změny evropské migrační politiky. Návr…