Prestižní průzkum popularity českých politiků. To neuhodnete, kdo vyhrál...

06.06.2014 13:05 | Zprávy
autor: jav

Květnový žebříček popularity politiků od renomované agentury STEM ukázal, že veřejnost má svého velkého favorita, jehož náskok před ostatními vytrvale stoupá. Již dvě třetiny obyvatel si oblíbily ministra financí Andreje Babiše, který tak suverénně vyhrál, následován svým spolustraníkem Martinem Stropnickým.

 Prestižní průzkum popularity českých politiků. To neuhodnete, kdo vyhrál...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

U Andreje Babiše uvedlo jako odpověď na otázku „Jaký je váš názor na tuto politickou osobnost?“ celkem 18 procent „velmi příznivý“ a 48 procent „příznivý“. V součtu tak získal popularitu 66 procent a žebříček popularity všech politiků tak s přehledem ovládl.

Na druhém místě se navíc umístil ministr obrany Martin Stropnický, který si navzdory kauze odmítnutí vojáků NATO od března o dvě procenta polepšil. Až za ním se umístil Jiří Dienstbier, ministr bez portfeje, který byl donedávna přímým konkurentem Andreje Babiše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Co tím přesně myslíte?

Myslím tím, co jste prohlásil, a to, že u armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost. Ono teď snad nejsou? A co tedy přesně navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě víc rozmazáno. Vystrčil zveřejnil SMS Babišovi

15:00 Ještě víc rozmazáno. Vystrčil zveřejnil SMS Babišovi

Předmětem kontroverze se stal Vystrčilův let armádním speciálem CASA C-295M do Itálie, na pozadí kon…