„Při sexuálním napadení utíkejte a křičte!“. „Penis“ mezi lidmi. Policejní zákrok. A tradiční alegorické vozy a masky... To byl rizikový karneval v německém Kolíně

09.02.2016 18:55

REPORTÁŽ Karneval už končí. Alegorické vozy s Angelou Merkelovou, Vladimirem Putinem či Kim Čong-unem projely Kolínem nad Rýnem. Reportér ParlamentníchListů.cz viděl tvrdý zákrok policie vůči násilníkovi, jenž profackoval přítelkyni, muže provokujícího v kostýmu penisu a migranty sbírající plechovky. Hovořil i s posádkami jednotlivých vozů.

„Při sexuálním napadení utíkejte a křičte!“. „Penis“ mezi lidmi. Policejní zákrok. A tradiční alegorické vozy a masky... To byl rizikový karneval v německém Kolíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávají účinkující cukroví, bonbóny a květiny. Někdy sladká trefa i zabolí

„Kapesní zlodějové a sexuální útočníci budou chtít využít vaší párty nálady. V případě náznaků sexuálního obtěžování urychleně opusťte místo činu, křičte a rychle kontaktujte policii,“ stálo napsáno na letáku přilepeném na zabedněné výloze uprostřed města. Šlo o doporučení policie a vedení města Kolína nad Rýnem. Zanedlouho se kolem něj proploužil páter osahávající ňadra a rozkrok gumové panny a za ruku se vedl s těhotnou jeptiškou. Karneval prostě pravidla neuznává.

Fotogalerie: - Kamelle, kamelle !

Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...
Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...
Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...
Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...
Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...
Na tradičním karnevalu v Kolíně nad Rýnem rozdávaj...

Penis v průvodu

V průvodu o Růžovém pondělí se motal i účastník v kostýmu penisu. Když zastavil u některé z přihlížejících dívek, objal ji a následným třením plyšového žaludu naznačoval ejakulaci. Nikoho to moc nepohoršovalo. Zato ožralý agresor nedaleko katedrály svatého Petra poté, co několikrát v hádce uhodil přítelkyni, byl policisty ihned sražen na zem a rychle odveden na služebnu. Uplakaná dívka šla pokorně za nimi. „Dvanáct policajtů na jednoho, to jsou svině,“ poznamenal jeden kolemjdoucí. Když se mu dostalo vysvětlení, že je to v pořádku, protože mlátil ženskou, kritik policistů s dialogem skončil a na reportéra ParlamentníchListů.cz naštvaně vylil pivo.

Ostatně i na doporučení, aby návštěvníci karnevalu v kostýmech bojovníků nenosili atrapy zbraní, se zvysoka kašlalo. Rytíři měli za pasem meče, vojáci či „rádobypolicisté“ pistole a tak dále. Mezi nimi pobíhali bezdomovci, nejspíš i migranti, a sbírali prázdné plechovky, aby je ve sběrnách mohli proměnit za pár drobných. Ostatně na hlavním nádraží byly podezřelé osoby, občas za účasti televizních kamer, perlustrovány. Kdo se bránil, skončil na policejní stanici.

Fotogalerie: - Karneval in Köln

Výlohy některých obchodů v Kolíně nad Rýnem jsou z...
Díky událostem ze Silvestra bylo konání letošního ...
Nakonec se koná s účastí 2500 policistů
Karneval v Kolíně nad Rýnem trvá celkem týden, vyv...
Muž v masce Čingischána
Strýček Sam

Fotogalerie: - Největší mešita ve střední Evropě

Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...
Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...
Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...
Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...
Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...
Centrální mešita v Kolíně nad Rýnem v turečtině zv...

Anarchisté a ostatní

„Srdce s mozkem odhodit do odpadkového koše. Místo toho do prázdné hlavy trychtýřem nalít pár myšlenek na Molotovovy koktejly, baseballové pálky, okované boty a hovna. Tak vznikne trpaslík plný nenávisti. Pro bezpečí je však třeba mu na čelo přibít desku s nápisem Pegida.“ Návody zhruba takového vyznění rozdávali anarchisté s červenočernými vlajkami, kteří byli předskokany hlavního průvodu. Centrem Kolína nad Rýnem pak začaly úderem jedenácté procházet kapely a zástupy okostýmovaných účinkujících. Mezi nimi projížděly alegorické vozy plné „performerů“. Na diváky jásající po stranách házeli čokolády, sušenky, bonbóny, žvýkačky.

Mezi prvními politicky motivovanými vozy jela Angela Merkelová. Skulptura s názvem „Merkelancholia“ měla představovat německou kancléřku zahloubanou nad všemi problémy, které se na ni valí: eurokrize, migrační vlny, teror Islámského státu a další. Na jiné alegorii s názvem „Demokracie“ se svíjela chobotnice s tváří Adolfa Hitlera, která chapadly jako chuligáni, salafisté, Pegida či neonacisté ohrožuje Německo. „Až tak zlé to není. Demokracie je v Německu pevně zakořeněná, ale jde o varování,“ prohlásil posléze Jürgen z posádky vozu.

Pobodaná starostka

Zhruba milionovému Kolínu nad Rýnem šéfuje od loňského roku právnička Henriette Rekerová. Při předvolebním shromáždění byla dlouhým nožem ve tvaru mačety pobodána v městské části Braunsfeld xenofobním agresorem, jenž se jí chtěl údajně pomstít za vstřícný vztah k urpchlíkům. Primátorkou byla pak zvolena jako nezávislá s podporou Křesťanskodemokratické unie, Svobodné demokratické strany a Zelených. To právě ona radila po silvestrovských sexuálních útocích Němkám, aby se od cizinců držely „na délku paže“. Ostatně starostka se karnevalu samozřejmě účastnila.

Na alegorickém voze byla zpodobněna, kterak z kolínské radnice vysypává neschopné úředníky a přebytečná lejstra. Na konci průvodu, na ulici Mohrenstrasse, z něj vystoupil postarší muž a představil se jako Theo. „Ahoj,“ pozdravil ParlamentníListy.cz s tím, že obchodoval v bývalém Československu, často bydlel v pražském hotelu Alcron, a dodnes má mezi Čechy i Slováky nespočet přátel. „Ohledně uprchlíků to u vás děláte mnohem lépe. Chápu, že je jim třeba pomoci, ale nelze to dělat tak chaoticky a nekontrolovaně, jak se to teď děje. V Německu jsme schopni přijmout možná i milion uprchlíků, ale není možné jim otevřít hranice, aby sem přišli neidentifikováni a načerno,“ podotkl. Prý o tom s českými přáteli debatuje neustále.

Putin, Kim Čong-un a střízlivění

Za hromového bubnování projel v průvodu třeba i vůz s figurínou suspendovaného šéfa FIFA Seppa Blattera, kterak zakrývá objektiv kamery a druhou rukou za zády přijímá naditý balíček bankovek. Hodně se tleskalo alegorii, na níž vytáhlý ruský prezident Vladimir Putin drží na klacku nad hlavou francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho svatozář, přičemž symbol „victory“ ukazuje mezi nimi stojící severokrojeský vůdce Kim Čong-un. „My Němci jsme demokraté. Podle nás by politiku měla určovat veřejnost a ne diktátoři. Vůdce země, který se neptá veřejnosti na její názor, nejpíš není ten správný vůdce. Je třeba věci prodiskutovat a pak s podporou většiny rozhodovat,“ podokl Thomas z vozu nazvaného „Pokrytci“.

Karnevalového průvodu se zúčastnilo na osmapadesát skupin. I v pošmourném počasí mu přihlížely tisíce návštěvníků. „Karneval byl skvělý. Lidé byli s námi. Žádné horové scénáře varující před teroristickými útoky, kterými nás krmila média, se nesplnily,“ shrnul to jeden z účastníků. Německá karnevalová metropole Kolín nad Rýnem bude z téhle „megapárty“ nicméně střízlivět přinejmenším ještě pár dní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

9:24 To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, hudebník a otec dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké…