„Přijel jsem do Prahy pařit.“ Ivan Bartoš se odhalil. Změnit Česko...

04.06.2021 11:46

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prozradil, co si myslí o prezidentovi Zemanovi. Podle jeho názoru je to „bad quy“ neboli „špatnej chlap“. Zmínil i domácí porody. Chtěl prý manželku přesvědčit, že rodit doma není dobrý nápad. „A ona mi na to řekla, no ty seš ale blbeček.“ A začali si o tom povídat. Nakonec věnoval pozornost svým začátkům v politice. „Já jsem přijel původně do Prahy studovat a pařit.“

„Přijel jsem do Prahy pařit.“ Ivan Bartoš se odhalil. Změnit Česko...
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima

Publicista Jakub Kotek si do svého pořadu Easy Cast pozval předsedu Pirátů a možného příštího premiéra Ivana Bartoše. Dozvěděl se od něj, že politika je stresová práce. „Fakt jo?“ podivoval se nad tím.

Pak došlo na prezidenta Zemana.

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18176 lidí

„Já si taky myslím, že on je fakt bad guy,“ poznamenal Bartoš na konto prezidenta a dal najevo, že stejně jako mnoho dalších lidí pohlíží na Zemana kriticky. „Bad guy“ lze z angličtiny přeložit jako „špatný nebo zlý chlap“.

Pozornost věnoval i domácím porodům.

„Liduška říkala, kdybychom měli miminko, tak já bych asi chtěla rodit doma. A moje první reakce byla - doma rodí jen největší hipísačky a zeno-ženy,“ začal Bartoš.

„A ona mi na to řekla ‚no ty seš ale blbeček. Proč si to myslíš?‘. A já jsem jí říkal, že to děťátko může umřít, když přijdou nějaké komplikace. A ona mi na to řekla ‚A to je v pořádku, když to dítě umře v nemocnici podle protokolu?‘ A tak jsme se o tom začali bavit,“ pokračoval šéf Pirátů.

„A protože já jsem naučenej z tý politiky tlačit svoje myšlenky, tak jsem jí řekl ‚hele, víš co, tak já ti zavolám pěti tvým kámoškám a garantuji ti tady, že žádná nerodila doma,“ chtěl prý prokázat, že má pravdu.

A zjistil, že řada žen zvažuje, že domácí porod podstoupí.

Nakonec věnoval pozornost svým začátkům v politice.

„Já jsem přijel původně do Prahy studovat a pařit, asi jako každej,“ pravil Bartoš.

Posléze dodal, že postupem času přece jen chtěl věci měnit k lepšímu. Nepřeje si totiž, aby „potenciál Česka šel do kopru“. „Jako aktivní člověk chceš, aby ta společnost udělala ten krůček kupředu, jinak by ses strašně trápil,“ vysvětloval Bartoš.

Důrazně odmítl, že by byl neomarxista. Podle Bartoše je to sice lež či hoax, který se šíří po internetu, Piráti se snaží vysvětlovat je tím, že si z nich tropí srandu.

Jen si myslí, že je potřeba zařídit dostupné bydlení pro sociálně slabší občany a současně by rád snížil zdanění práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …