Venkovské senátorské obvody v podstatě kopírují někdejší okresy a jejich zástupci v horní parlamentní komoře rádi využívají příležitosti prezentovat svůj region výstavami, ochutnávkami či jinými akcemi. V případě výstavy „Čeští letci RAF – portréty hrdinství“, která měla vernisáž v úterý 6. ledna, to ale bylo ještě „stylovější“.
Hostitelem byl senátor Robert Šlachta, jenž je nejen zástupcem obvodu Břeclav, ale také předsedou strany Přísaha, která si dala respekt a podporu všem uniformovaným strážcům naší státnosti do základu své politické vize.
Když na vernisáži vystupoval s reprezentanty českého letectva, spolku přátel R.A.F. nebo a s dcerou Františka Fajtla Jitkou Režnou-Fajtlovou, působilo to autenticky.
Podle Roberta Šlachty představovalo toto zahájení výstavy skutečně emocionálně silný moment. Je to podle něj „pocta odvaze československých letců RAF a připomínka hodnot svobody, na kterých stojí naše země“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



