Petr Kolář o prověrku požádal sám, nyní má pouze nejnižší stupeň Vyhrazené udělený přímo prezidentskou kanceláří. Kancelář jeho žádost stopla pro nepotřebnost. Mária Pfeiferová z odboru komunikace Hradu pro Český rozhlas Radiožurnál uvedla, že Kolář je poradcem, nikoliv zaměstnancem, a není proto nezbytné pro jeho činnost, aby se s utajovanými informacemi určenými Kanceláři prezidenta republiky seznamoval.
„To rozhodli oni, že o prověrku žádat nebudou. Já jsem odeslal dotazník,“ potvrdil slova Pfeiferové Kolář, který v současné době spolupracuje s Hradem na základě dohody o pracovní činnosti s paušální odměnou tisíc korun za měsíc. Dohodu má platnou do konce roku, zda ji prodlouží, neví.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.




