„Proč se mě na to ptáte? Nechápu!“ Hamáček musel během představení kandidátek usadit Bakalova novináře

19.07.2021 19:37

Sociální demokraté mají kompletní kandidátky, jejichž lídry představilo vedení nejstarší české politické strany v pondělí v Lidovém domě. ČSSD sází jak na zkušené a známé matadory, tak na nové tváře z regionů. Někteří novináři se téma tiskovky snažili stočit úplně jinam, šéf strany Jan Hamáček dal jasně najevo, jak se věci mají.

„Proč se mě na to ptáte? Nechápu!“ Hamáček musel během představení kandidátek usadit Bakalova novináře
Foto: Radim Panenka
Popisek: Vedení ČSSD v Lidovém domě představilo volební priority

“Před měsícem jsme postavili náš program a jeho priority pod názvem “Spravedlivá země, bezpečná budoucnost” a teď jsme dokončili i naši práci v oblasti personální a schválili podobu kandidátních listin. Objevuje se tam celá řada zajímavých osobností, nových tváří a jsou tam i lidé mimo sociální demokracii. Jsou tam i zkušení sociálnědemokratičtí politici. Na čelní místa kandidátek se nám podařilo získat i několik žen,” uvedl na úvod Jan Hamáček.

Anketa

Jedete letos na zahraniční letní dovolenou?

hlasovalo: 8303 lidí

V Praze povede kandidátku ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, lídrem ve Zlíně je poslankyně Alena Gajdůšková a v Pardubickém kraji je v čele kandidátky Alena Šírová, což je dlouholetá odborářka. Moravskoslezský kraj povede Lubomír Zaorálek, na jihu Čech poslanec a šéf zahraničního výboru Ondřej Veselý, v Plzni je lídrem krajský koordinátor očkování Robin Šín. Karlovarskou kandidátku povede Tomáš Svoboda, Ústecký kraj Zdeněk Matouš, Liberecký kraj je lídrem Josef Jadrný, Královéhradecký kraj vede poslanec a dlouholetý starosta Náchoda Jan Birke, lídrem Kraje Vysočina je exhejtman Jiří Běhounek, Jihomoravský kraj vede Roman Onderka, Olomoucký kraj Ladislav Hynek a sám šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček vede domovskou kandidátku ve Středočeském kraji.

Anketa

Lídr které volební strany si zatím v kampani počíná nejzručněji?

27%
1%
1%
48%
1%
12%
hlasovalo: 13569 lidí
“Za zmínku stojí i druhé místo v Praze, kde se nám podařilo navázat spolupráci s Matějem Stropnickým a věřím, že jeho jméno je důkazem toho, že sociální demokracie nezapomíná na zelená témata, která chceme akcentovat v souladu s naším programem,” uvedl Hamáček s tím, že na pražské kandidátce je i bývalý šéf strany a expremiér Vladimír Špidla.

Ostrou fázi kampaně podle Hamáčka strana zahájí koncem srpna. “Jsme vládní strana, hlavním naším úkolem je práce pro občany a plnění našeho volebního programu. Opoziční strany vedou kampaň už několik týdnů, ale my jsme v té době řešili aktuální problémy České republiky ať to bylo tornádo na jižní Moravě nebo aktuální povodně či očkování proti covidu,” konstatoval šéf ČSSD.

Sociální demokracii se podle jeho slov podařilo prosadit hodně, přestože jsou menšinový partner. “To, že vláda je levicová, je právě zásluhou sociální demokracie. Kolegové z ANO jsou programově flexibilnější. Nezapomeňme, že v době vzniku této vlády byla ve hře spolupráce ANO s SPD a komunisty. Pan Babiš byl tehdy připraven vládnout i s ODS, takže si nedělejme žádné iluze, že by taková vláda navyšovala důchody nebo rodičovskou. 

Poslanec a místopředseda strany Roman Onderka na tiskové konferenci především vyzval občany, aby se nechali naočkovat proti covidu-19. “Návrat k normálnímu životu je možný pouze, když se necháme naočkovat. Vyzývám proto všechny, aby očkování nezpochybňovali, je to jediná možnost návratu k normálu,” uvedl.

Během kladení novinářských dotazů padla otázka od Radka Bartoníčka ze serveru Aktuálně.cz, který vlastní miliardář Zdeněk Bakala. Ten se šéfa ČSSD tázal na Andreje Babiše a co si ČSSD myslí o něm a jeho údajných kauzách. Jan Hamáček dal jasně najevo, že se ptá na špatném místě. 

“Nechápu, proč vás nezajímá výše daní, zvyšování důchodů a další věci a ptáte se mě na Andreje Babiše. Andrej Babiš je problém Andreje Babiše, na to se ptejte na tiskovce hnutí ANO, nechápu, co bychom na tom měli řešit my. My tady mluvíme o tom, co všechno jsme prosadili ve vládě a co chceme pro občany udělat v následujících letech,” dodal Jan Hamáček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

22:55 Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz vyjádřil k nové vládě premiéra Pe…