„Promiň, Franto, nebudu tě volit, předseda je kr*tén, ty mi energie nezajistíš.“ Šíří se Českem. Vážné

18.09.2022 19:33 | Komentář

Vláda se netrestá u televize, ale u voleb. S tímto jednoduchým poselstvím se na veřejnosti obrátili během jediného týdne dva poměrně vlivní internetoví komentátoři. A letos je třeba vyslat „signál“ vládní pětikoalici bez ohledu na to, že se pokrytecky vymlouvá, že jsou to komunální volby a o politiku v nich vůbec nejde.

„Promiň, Franto, nebudu tě volit, předseda je kr*tén, ty mi energie nezajistíš.“ Šíří se Českem. Vážné
Foto: Facebook
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě.

V souvislosti s premiérovým večerním projevem na všech televizích se ale současně začaly po sociálních sítích šířit výzvy, aby lidé vysílání „bojkotovali“ a premiéra nesledovali.

A právě k nim se obrací právník Tomáš Tyl.

„Kdo chcete dnes ‚protestovat‘ proti vládě tím, že se nebudete dívat na Fialův projev, prosím, uvědomte si, že to nic nezmění. Vaše sledovanost nikoho nezajímá a o ničem nevypovídá,“ upozorňuje. Představa, že se profesor Fiala rozpláče, protože se na něj občané nechtějí dívat, je podle právníka směšná.

„Ne, naopak, budu se dívat na nejhoršího premiéra naší země a budu pak řešit každé jeho slovo,“ ujišťuje. Právě proto, že o vládě se nerozhoduje u televize, ale ve volbách.

„Už si to konečně uvědomte a zburcujte lidi kolem sebe, aby nevolili nikoho z pětikoalice – nikdo z ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti a STAN! To je jediný ‚jasný signál‘, který můžete vyslat vládě,“ vzkazuje občanům.

Lidé, kterým tato vláda z různých důvodů vyhovuje, se snaží právě o to, aby volby nebyly s její činností spojovány. Proto od nich slyšíme, že je to „jen v komunálu“ a že o nic nejde a podobné pokrytectví.

Komunální politici ODS jsou právě ti, kteří zvolili Petra Fialu do čela své strany a umožnili to, co nyní předvádí.

„Díky nim se Fiala dostal do čela ODS, díky nim jsme tam, kde jsme. Dejte jim to ve volbách jasně pocítit – jděte k volbám a nevolte je,“ uzavírá brněnský právník své doporučení.

Velmi podobná výzva přišla již dříve ze stejného kouta republiky od stále populárnějšího jihomoravského blogera – zemědělce vystupujícího pod přezdívkou Vidlák (přeje si zůstat v anonymitě, nicméně redakce ParlamentníchListů.cz jeho identitu zná – pozn. red.). Ten se nyní o víkendu svěřil s ohlasy, které mu na jeho doporučení přišly.

Ohlasy to byly nehezké a pocházely od dotčených starostů.

„Já už registruju i první známky paniky v pětikoaličním táboře. Dostal jsem několik e-mailů od různých starostů především z malých měst, kteří mají nad svým jménem některou z pětistran. Jejich voliči jim začali nosit můj text a oznamují jim, že je volit nebudou. Promiň Franto, jsi dobrej kluk, nic proti tobě nemáme, ale Vidlák má pravdu – ty nám energie nezajistíš, ty nám pracovní místa nezachráníš a tvůj předseda se prostě musí dozvědět, že je kretén…

Prý je to moje vina, ničím kariéry lidí, kteří to v politice nikdy nedotáhnou vysoko a kteří chtěli jen pomoci své obci. Collateral damage…

CELÝ BLOG ZDE.

Odpovídám jim, že ještě mohou udělat coming out – mohou se od své strany veřejně distancovat, mohou ji opustit, mohou svého předsedu sami znectít, a pokud jsou upřímní, lidé jim to třeba uvěří…

Každopádně už teď se v pětikoaličních kancelářích šíří defétismus. Teď jen aby pochopili, že za to nemůže Vidlák, ale jejich předseda,“ napsal teď v sobotu.

Současně si povšiml, že v pětikoaličním táboře se začíná šířit defétismus a poraženectví. Zejména když vidí, že někdo může přivést na Václavák sedmdesát tisíc či více lidí, aniž té akci udělá jedinou vteřinu reklamy Česká televize...

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

8:07 Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

Danuše Nerudová, i když si to ve své politické prostotě možná ani sama neuvědomuje, slouží Andreji B…