„Putin je sráč!" Drsný útok ukrajinského ministra zahraničí na ruského prezidenta

15.06.2014 16:09

Úřadující ministr zahraničí Ukrajiny Andrej Deščyca způsobil své zemi faux pas, když před ruskou ambasádou v Kyjevě vulgárně promluvil o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi.

„Putin je sráč!" Drsný útok ukrajinského ministra zahraničí na ruského prezidenta
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Andrej Deščyca dorazil k ruské ambasádě v Kyjevě, kde mezitím dav protestujících obracel auta, a vyměnil ruskou vlajku za ukrajinskou. Chtěl nejdříve zklidnit demonstranty, ale posléze se dostal do rozhovoru s jedním z nich. Na jeho slova upozornil ruský server Russia Today.

„Chtěl bych říci: Rusko, odejdi z Ukrajiny!“ prohlásil úřadující ministr zahraničí. „A Putin?“ zeptá se ho žena stojící vedle. „Putin je sráč,“ odpoví Deščyca, kterého začnou lidé v okolí povzbuzovat.

Později během neděle měl úřadující ministr okomentovat svá slova. V rozhovoru pro ruské rádio Echo of Moscow řekl, že se snažil ochránit ruské velvyslanectví. „Lidé byli naštvaní a my je museli zastavit, aby se nedostali dál a nemohli zaútočit a obklíčit ambasádu,“ vysvětloval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…