„Rakovina týmu“. Válkovi chodí stížnosti na šéfa ústavu. My jsme se zeptali také

18.04.2025 17:50 | Komentář

V Národním ústavu duševního zdraví prý rozhodně nevládne pohoda, o které výzkumníci bádají. Právě naopak. Zaměstnanci píší ministru zdravotnictví dopisy s vyslovením nedůvěry řediteli a jejich obsah se veřejně šíří prostřednictvím Zdravotnického deníku. ParlamentníListy.cz se na ministerstvu ptaly, co chce Vlastimil Válek se situací dělat.

„Rakovina týmu“. Válkovi chodí stížnosti na šéfa ústavu. My jsme se zeptali také
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Válek si ťuká na hlavu

Ministr Vlastimil Válek měl podle webu Zdravotnický deník obdržet v minulých dnech dva dopisy, které má následovat třetí. Podepsáni jsou zaměstnanci Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), kteří vyjadřují nedůvěru řediteli ústavu Petru Winklerovi.

Hlavním důvodem jejich stížnosti je „bossing místo vědy“, který prý v ústavu, který má teoreticky zkoumat duševní zdraví, s ředitelem zažívají.

Petr Winkler se stal ředitelem NUDZ v roce 2021, když nahradil dlouholetého ředitele profesora Cyrila Höschla. Vystudovaný sociální pracovník v ústavu působil od roku 2011 na pozici vedoucího výzkumného týmu.

Hned následující rok začala zaznívat tvrzení o jeho despotismu a neúnosné atmosféře. Sám ředitel to odmítal a vlnu odchodů zaměstnanců vysvětloval „transformací ústavu do efektivnější, hospodárnější a na evropské půdě konkurenceschopné instituce, která se pyšní excelentním výzkumem a vysoce kvalitními službami v oblasti duševního zdraví“.

Jeden ze zaměstnanců si do médií postěžoval, že jej ředitel na poradě nazval jako „rakovinu týmu“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…