„Říkají mi - vydržte!“ Petr Fiala se pochlubil přízní lidu. A lid mu odpověděl

22.06.2024 10:22 | Monitoring

Současnou vládu podporuje nejméně lidí od doby, kdy padla vláda Petra Nečase. Přesto její předseda Petr Fiala (ODS) kudy chodí, vypráví, jaké velké se těší mezi lidmi podpoře. Zopakoval to například při nedávném rozhovoru pro Radiožurnál. Jeho sebechvála se však střetla s ostrou kritikou od českého internetu.

„Říkají mi - vydržte!“ Petr Fiala se pochlubil přízní lidu. A lid mu odpověděl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Co Fialův kabinet slíbil, to nesplnil, tak si stěžuje řada voličů stran vládní pětikoalice. Terčem kritiky je vláda mimo jiné i pro své nezodpovědné hospodaření či zahraniční politiku. Ostatně nespokojenost občanů odráží řada průzkumů veřejného mínění, které ukazují, že podpora vlády je zoufalé nízká.

Přesto nad úřadováním vlády nešetří premiér Petr Fiala chválou. Je přesvědčen, že její kroky jsou správné a občané to náležitě oceňují, alespoň taková je, jak sám říká, jeho zkušenost v rámci osobních setkání s nimi: „Já se setkávám se spoustou lidí, kteří mě potkávají, zastavují, mluvím s nimi. A říkají mi: ‚My tomu rozumíme, je to dobře. Vydržte‘,“ vysvětloval předseda vlády v rozhovoru pro Radiožurnál, že se jeho kabinet těší podpoře občanů. 

Tato slova předsedy vlády však narazila na sociálních sítích na nemalý odpor. Lidé mu vzkázali, že žije ve zcela jiné realitě. Ve videu Petra Fialu zobrazili jako pohádkovou postavu Pinocchio s dlouhým nosem, který má znázornit, že říká lži.

„Fialu zastavuje spousta lidí a přemlouvají ho, aby vydržel, protože to prostě dělají skvěle!“ vysmál se sebechvále ministerského předsedy uživatel platformy Honza. Názor, která z úst Fialy zazněl následně označil za „absolutní dno“.

Mnoho dalších diskutérů rovněž vyvedlo Petra Fialu z omylu: „Nevěřím, že takový retard kromě Fialy existuje,“ pozastavoval se komentující, který silně zpochybňoval premiérovo tvrzení.

„Asi by si měl zajít na ušní, špatně slyšel. Říkali, jestli ‚nechce po držce‘, a ne ‚vydržte‘,“ pobavil předseda vlády další přispěvatelku do diskuse.

V diskusi někteří lidé usoudili, že premiér Petra Fiala je zřejmě „nemocný“ a konstatovali, že vládu podporuje už jen pár „zoufalců“.

Jak bylo již výše zmíněno, podle posledních průzkumů spokojenosti s vládou Petra Fialy je na tom její podpora vskutku naprosto bídně. Důvěra Čechů ve vládu Petra Fialy se už delší dobu nezvyšuje. Vychází to z nejnovějšího průzkumu, který provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Ve velkém dotazníku, v němž hodnotili lidé důvěryhodnost ústavních institucí, vláda skončila na posledním místě. Zcela vládě důvěřují 2 procenta dotázaných. Naopak naprostou nedůvěru má vláda u 41 procent dotázaných.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

„Já se setkávám se spoustou lidí, kteří mě potkávají, zastavují, mluvím s nim", Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebadaxe1 , 22.06.2024 20:27:36
A tomu, že se k němu dostanou normální lidé a mluví s ním? Není on malinko mimo? Kolem něj několik osobních strážců teď po slovenském atentátu má teprve stažené půlky, takže to že by s někým mluvil je nereálné. Jasně mluví s pár lidmi z jeho strany, s MPA a dalšími přicmrdávači a věřím, že Jurečka nebo Bek mu to aby vydržel říkají, jde jim přeci o koryta. Ale že by potkal někoho a ten mu tohle řekl? Možná by se ten tatrman ve falešných brejličkách neměl před spaním nalejt jak carský oficír, pak by neměl takovéhle sny.

|  7 |  0

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…