„Říše zla!“ odsoudil Kalousek Rusko. A dostal nečekanou odpověď

04.08.2019 18:01

V sobotu v centru Moskvy podle informací zahraničních médií, např. Reuters, protestovaly stovky lidí. Demonstranti žádali, aby byli do zářijových obecních voleb zahrnuti i opoziční lídři. Vzhledem k tomu že demonstrace nebyla povolená, policie proti stovkám demonstrantů tvrdě zasáhla. Na internetu kolují videa strážců zákona, kteří bez váhání tasili své obušky a mydlili do demonstrantů takřka hlava nehlava. A Kalousek varuje, že Rusko zůstalo říší zla.

„Říše zla!“ odsoudil Kalousek Rusko. A dostal nečekanou odpověď
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Anketa

Je Putinovo Rusko ,,Říše zla"?

6%
94%
hlasovalo: 26701 lidí

Aktuální zásah proti demonstrantům, podle předsedy poslaneckého klubu TOP 09, a počínání policie dokazuje, že Sovětský svaz se sice rozpadl, ale nástupnické Rusko, resp. jeho vláda, se umí chovat stejně příšerně jako kdysi sovětští komunisté.  

„V r. 1983 nazval Ronald Reagan Sovětský svaz ‚říší zla‘. Uběhlo 36 let, SSSR neexistuje, ale vládci v Kremlu nic nezapomněli a ničemu novému se nenaučili. Je mi stydno za každého českého politika, který jim podlézá a jejich zločiny zlehčuje a přehlíží,“ napsal Kalousek.

Poslanec zvolený za hnutí ANO Patrik Nacher však Kalouskovi přece jen vyčetl, že používá dvojí metr; ne kvůli Francii, ale kvůli demonstracím ve španělském Katalánsku na podzim 2018.

„Na rozdíl od Saši Mitrofanova či Mirka Kalouska, odsuzuji policejní brutalitu bez ohledu na zeměpisnou šířku. Včerejší zákrok v Moskvě byl odsouzeníhodný. Ale úplně stejně jako zákroky policie před rokem v Barceloně, o kterých, protože se to nehodilo do krámu (samostatnost Katalánska), se tak vášnivě nediskutovalo. Buď platí padni komu padni, a nebo selektivní pohled. Aby platilo to první, níže přikládám video pro připomenutí a pro srovnání. Pro chytrolíny všeho druhu – všimněte si, že nepíšu např. o protestech v Paříži – kdy se zapalovala auta, poškozoval se majetek, útočilo se na policisty, rabovalo se. Snažím se srovnávat srovnatelné, nic více, nic méně...“ napsal Nacher na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

19:49 Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) není vláda schopna řídit zemi v době krize. Němcová hovoří r…