„Rohlíky a lži.“ Na Němcovou udeřilo, šlo o Ukrajinu

4.7.2022 9:03 dop. | Ze sítí

Na sociálních sítích se do sebe pustili senátorka Miroslava Němcová (ODS) a poslanec Patrik Nacher (ANO). Nešlo o nic menšího, než o zapojení České republiky do pomoci Ukrajině. Podle Nachera pomáhá naše země dostatečně. Němcová ale jeho slova vnímala jinak, což sdělila svým podporovatelům na Twitteru. Nacher s její verzí má ale velký problém.

„Rohlíky a lži.“  Na Němcovou udeřilo, šlo o Ukrajinu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Senátorka Miroslava Němcová v Událostech, komentářích

„P. Nacher řekl, že ,země naší velikosti by se neměla tak angažovat na Ukrajině'. Ozvěna obytňáku netuší, že pokud nebudeme ze všech sil podporovat Ukrajinu, roztáhne si ten z Kremlu svůj stůl přes celou zemi naší velikosti. Možná P. Nachera pozve na pohřební hostinu,“ napsala Miroslava Němcová na svůj Twitter.

 

Samotný Patrik Nacher to ale vidí jinak.

„Tak nejdříve rohlíky a teď i lži. Nic takového jsem neřekl, ale senátorka Němcová sbírá lajky a nevadí jí, jak je nablito u ní v diskusi. Takové narážky kdyby byly u někoho z ANO nebo SPD, tak se morální majáci zblázní. P. S. Paní senátorka je bojovná, ale tady mě ani neoznačí,“ zareagoval poslanec a naznačil, že Němcová jeho slova pozměnila a že lže.

Přidal dokonce i důvod, proč jej paní senátorka napadá. Ten vidí ve svém dotazu na zdroj, ze kterého Němcová čerpala, když psala o 300 tisících unesených ukrajinských dětech do Ruska.

„A víte proč to udělala? Protože jsem si u jejího tweetu o unesených 300 tisících dětí do Ruska dovolil napsat reakci: Zdroj?“

 

Každopádně nám se podařilo dohledat větu, kterou skutečně Patrik Nacher v ČT řekl a plyne z ní, že senátorka Němcová skutečně význam jeho sdělení pozměnila tak, aby vyznělo pro Nachera negativně.

Co tedy Nacher skutečně řekl?

„Nejsem úplně příznivec toho, aby se země naší velikosti takto angažovala. My jsme tam k poměru k naší velikosti a velikosti naší armády dodali zbraní si myslím nadprůměrně.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: MaA

Pohostinství je ve vleklé krizi. Máte plánu jim nějak pomoci?

Začalo to covidem a restrikcemi. Teď je tu inflace, tlak na zvyšování mezd, lidé už tolik neutrácí, ptž na to nemají. Restaurace zdražují, aby přežili, o to míň lidí si ale může dovolit jít do retaurace na jídlo. Zrušilijste EET a co dál? Plánujete nějakou pomoc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

17:00 Senátor líčí, co zažil při natáčení se štábem Fridrichové. Aktivismus není novinařina, vzkazuje

Senátor Zdeněk Hraba je rád, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokárala Českou televizi kv…