„Rouškokracii si rozvracet nedáme!“ Doktor Macek připojuje k dění v Berlíně slova o koncentrácích

19.11.2020 19:32

„Rouškokracii si rozvracet nedáme!“ komentuje stomatolog a publicista Miroslav Macek dění v sousedním Německu, kde tisíce lidí ve středu protestovaly proti opatřením novely zákona o potírání infekčních chorob. Ta nově umožňuje úřadům zavádět opatření, která zahrnují i povinné nošení roušek.

„Rouškokracii si rozvracet nedáme!“ Doktor Macek připojuje k dění v Berlíně slova o koncentrácích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12019 lidí
Spolkový sněm novelu zákona o potírání infekčních chorob schválil s podporou 415 poslanců, proti jich bylo 236 a osm se hlasování zdrželo.

Předpis zavádí do fungující právní normy nový paragraf, ve kterém jsou uvedeny konkrétní karanténní opatření, která zemské vlády a příslušné úřady mohou v boji proti pandemii nařídit. Těmi může být dodržování odstupů mezi lidmi, omezení kontaktů v soukromí i na veřejnosti, zákazy cestování, ubytování v hotelích či penzionech, zákazy kulturních, sportovních či jiných volnočasových aktivit, uzavření obchodů, ale také nošení roušek.

Kritici zákona tvrdí, že jde o protiústavní omezování osobních práv, a v Berlíně se proti schválení novely vyjádřilo několik tisíc demonstrantů.

Fotogalerie: - S Angelou v Berlíně

Andrej Babiš hovoří s Angelou Merkelovou v Berlíně
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou
Andrej Babiš se setkal s Angelou Merkelovou

„Správně! Rouškokracii si rozvracet nedáme! Do koncentráku s nimi!“ glosuje potlačení demonstrace Macek.

A nevynechal ani situaci u nás a kontroverzní omezení počtu lidí v obchodech, které někde již v prvním dnu vyústilo ve fronty na nákupní vozíky. „Kýžené promořování ve frontách na nákupní vozíky konečně začalo,“ komentuje stomatolog.

A vyjádřil se i k prohlášení ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO), že pokud projde méně peněz na obranu, rezignuje. „Nové české přísloví: co ministr, to názor. Ministr obrany Metnar hrozí demisí, když se sníží rozpočet ministerstva. Správně! Je přece zapotřebí mít peníze, a to krize nekrize, na úspěšné vojenské operace, jako je kupříkladu ta v Iráku a Afghánistánu. A také nových šavliček a metálů je zapotřebí!“ myslí si Macek.

Sněmovní výbor pro obranu podpořil návrh rozpočtu Ministerstva obrany na příští rok. Obrana by podle něj měla hospodařit s 85,4 miliardy korun. Členové výboru tak odmítli požadavek komunistické strany, která požaduje snížit příští rok výdaje na obranu o deset miliard korun. Státní rozpočet bude plénum Sněmovny schvalovat v polovině prosince.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…