„Smějí se nám, že máme roušky. Fotí si nás.“ Křik a posměch z Německa. Češi popisují hrozné zacházení. A šílený zákaz

25.03.2020 17:45

Ještě před uzavřením hranic pro Čechy, kteří pracují v zahraničí, se prý Němci smáli Čechům, kteří do práce přes hranice cestovali v rouškách. Německo i přes velké množství nakažených nezavedlo tak tvrdá opatření jako česká vláda. Němci se tak mohou nadále shlukovat ve větších skupinkách a nemusejí na veřejnosti nosit roušky. „Němci se vůbec nechrání. My Češi nosíme roušky, oni se nám smějí, fotí si nás,“ tvrdí Čech, který jezdil za prací do Bavorska.

„Smějí se nám, že máme roušky. Fotí si nás.“ Křik a posměch z Německa. Češi popisují hrozné zacházení. A šílený zákaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slečna s rouškou, ilustrační foto
reklama

„U nás ve městě jsem nepotkala jediného Němce, který by měl roušku. Místní chodí ven, shlukují se v parcích, někteří pořádají i party. Chránit se snažíme my z Česka, chrání se i další cizinci ve městě, třeba Vietnamci či Korejci, ale Němci na to kašlou,“ popsala pro Deník.cz Lucie Hnojská z Klatovska, která nyní žije v Německu v okrese Sonneberg v Durynském kraji.

Nejenže Němci nenosí roušky ani jinou ochranu, ale na lidi s rouškou se dívají se smíchem nebo až opovržením. „Když jsem teď jela vlakem s rouškou, tak na mě nějaká paní začala křičet, že pokud mám koronavirus, tak ať vystoupím. Vysvětlovala jsem jí, že rouškou chráním sebe i ji, a prosila jsem ji, aby byla tak hodná a taky si zakryla obličej, ale nezajímalo ji to. S rouškou jsme tu spíš za exoty,“ dodala.

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 20047 lidí

Podobné zkušenosti mají i jiní Češi. „Němci se vůbec nechrání. My Češi nosíme roušky, oni se nám smějí, fotí si nás. Kamarád mi dokonce říkal, že jeho dcera dělá v továrně na výrobu součástek a tam jim roušky zakázali nosit, aby nešířili paniku,“ vypověděl Čech pracující v Bavorsku.

Podle Hnojské se ale postupně budou podobná opatření zavádět i v Německu. „Určitá opatření ale jsou. Například u nás ve městě už některé firmy zkracují pracovní dobu, v té naší máme jako zaměstnanci zákaz vycestovat za hranice, změnili nám kvůli tomu smlouvy. Už teď vím, že minimálně tři měsíce se do Čech nepodívám,“ řekla Hnojská a dodala, že povinnost nosit roušky začne platit alespoň pro zaměstnance obchodů.

Na závěr popisuje, že situace v německých obchodech je stejná jako u nás na počátku března. „V obchodech je to hrozné. Například v Lidlu u nás ve městě jsou taková opatření, že dostáváme lístečky a musím čekat, až zavolají číslo, abychom se dostali třeba k masu nebo aby na nás zbyl toaletní papír. Je to šílené, vybrakované. Člověk nesežene nic, pokud nestojí už v sedm ráno před obchodem. Takže lidi se nechrání, ale nakupují ve velkém,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…