„Spratci“ v USA hulákají, že Trump není jejich prezident. Nemazlit se s nimi, radí Petr Štěpánek

11.11.2016 22:23 | Zprávy
autor: mp

Petr Štěpánek, jenž byl až do roku 2016 členem ODS a nedávno rozšířil řady Alternativy pro Českou republiku 2017, se způsobem sobě vlastním vyjádřil ke zvolení Donalda Trumpa čtyřicátým pátým prezidentem USA. Pokud by bylo na něm, prý by se nemazlil s těmi „spratky“, kteří v těchto dnech proti Trumpovi protestují.

 „Spratci“ v USA hulákají, že Trump není jejich prezident. Nemazlit se s nimi, radí Petr Štěpánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Donald Trump byl zvolen prezidentem Spojených států. Z hlediska amerického volebního systému se stal jasným vítězem politického klání s demokratkou Hillary Clintonovou, ačkoli tato dáma v absolutních číslech získala přibližně o 200 tisíc hlasů víc než Trump. Hlasy získala především na obou březích Spojených států a občané New Yorku či Kalifornie dávají najevo, že se jim faktické vítězství Donalda Trumpa nelíbí. V ulicích lidé protestují, volají, že Trump není jejich prezident, a sem tam zapálí několik popelnic. Kaliforňané dokonce uvažují o tom, že se od USA odtrhnou, dokud bude Trump prezidentem.

Petr Štěpánek poslal těmto lidem na sociální síti Facebook vzkaz. „Vyrostla generace spratků. Nejsou to samozřejmě všichni mladí lidé, ale část z nich ano. Vidíme je právě teď v ulicích amerických měst, kde hulákají, že Trump není jejich prezident, stejní spratci okupují na Žižkově Kliniku. Jsou to mladí lidé, kteří vyrostli v materiálním dostatku, ale pohrdají tradičním systémem společenských hodnot a demokracii uznávají, pouze když je po jejich. Jejich matkou je politická korektnost a otcem kulturní neomarxismus. Není dobré se se spratky mazlit,“ konstatoval jasně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…