„Srab Fiala! Chlap bez gulí.“ Okamura rozjel akci. Vytáhl zlé věci

28.09.2022 15:05 | Zprávy

V Den české státnosti na demonstraci Česká republika na 1. místě proti vládě Petra Fialy (ODS) v Ostravě, kterou pořádá opoziční SPD a kam se vydaly i ParlamentníListy.cz, jako řečník vystoupil předseda SPD Tomio Okamura. Volal po demisi vlády, která nehájí české zájmy. Označil ji za „pijavici“, která vysává z českých občanů jen peníze. Kritikou často mířil i na premiéra, nazval jej „srabem“ a „chlapem bez koulí“.

„Srab Fiala! Chlap bez gulí.“ Okamura rozjel akci. Vytáhl zlé věci
Foto: Parlamentní listy
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na protivládní demonstraci v Ostravě 28. září

Okamura přítomným lidem děkoval za účast ve volbách. „Budeme dál bojovat ze všech sil a nezradíme vás,“ uvedl. „Jsme tu pro požadavek nás všech, aby vláda hájila zájmy občanů a netolerovala okrádání našich rodin, pracujících lidí a firem. Aby nešlapala po našich právech a svobodách,“ dodal na zahájení protestní akce.

Následně vyzýval vládu Petra Fialy, aby okamžitě zastavila zdražování. Rovněž odmítl, aby česká justice kriminalizovala názory, které nejsou v souladu s vládou Petra Fialy.

„To, co se děje s cenami elektřiny a plynu, lze fakticky nazvat státem posvěcenou zlodějnou,“ pokračoval Tomio Okamura a z davu se ozýval hlasitý pískot. „Energie jsou tisíce procent předražené, je to lichva, sprostá a drzá krádež v režii vlády koalice Petra Fialy,“ burcoval.

Zopakoval, že Fialova vláda musí podat demisi: „A my budeme vyvíjet tlak na to, aby tato vláda odešla,“ doplnil a demonstranti skandovali opakovaně heslo „demisi“. „Sají naše peníze jako nenažrané pijavice. Jednou z největších pijavic je Fialova vláda!“ rozhorlil se šéf hnutí SPD, který kritizoval, že vláda přišla s návrhem zastropovat ceny energií násobně výše, než by bylo možné. Navrhoval zestátnění ČEZ a také aby stát koupil plyn přímo od producenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…