Stanislav Křeček se znovu vyjádřil k Ukrajině, byť na to dostal zákaz

26.02.2014 10:33

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se na Facebooku v reakci na slova politologa Jiřího Pehe ptá, zda byla EU připravena podepsat asociační dohodu s autoritářským režimem. Křeček tak činí přesto, že ombudsmanka Anna Šabatová jej vyzvala, aby se k Ukrajině už veřejně nevyjadřoval.

 Stanislav Křeček se znovu vyjádřil k Ukrajině, byť na to dostal zákaz
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček
reklama

Demonstranti na kyjevském náměstí Nezávislosti svolali na středeční večer do centra ukrajinské metropole velké shromáždění. Vyvrcholit má představením nové přechodné vlády. Lidé z Majdanu požadují, aby jejími členy byli i zástupci protestujících. Navíc si vymínili právo o nové vládě spolurozhodovat. Události na Ukrajině jsou v centru pozornosti světových médií a sledují je také politici a veřejně působící osobnosti. Mezi ně patří i zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.

Ten už měl kvůli komentování ukrajinského dění se svou šéfkou Annou Šabatovou problém. Ta jej totiž napomenula za slova, která pronesl v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Požádala ho, aby dění na Ukrajině už nijak nekomentoval. Křeček tehdy prohlásil, že násilí v ulicích Kyjeva může ukrajinská vláda zabránit jen násilím.

Veřejná ochránkyně práv v prohlášení uvedla, že jí - stejně jako jejímu zástupci - zákon zakazuje, aby se věnovali činnosti, která by mohla být „na újmu výkonu funkce a její důstojnosti“, nebo by mohla ohrožovat důvěru v nezávislost a nestrannost.

„Požádala jsem i svého zástupce, aby se rovněž zdržel vyjádření, která by mohla snižovat vážnost instituce veřejného ochránce práv a důvěru veřejnosti v ni," uvedla Šabatová.

Byla EU připravena podepsat asociační dohodu s autoritářským režimem?

Stanislav Křeček ale na svém Facebooku dál zveřejňuje své postřehy. Dnes se vyjádřil opětovně k Ukrajině. „Jisté je, že vývoj, který jsme sledovali v minulých dnech na Majdanu, se bude v různých variantách opakovat i jinde. Bát by se měli dozajista vládci všech autoritářských režimů, " píše J. Pehe v dnešním Právu. A Křečka tato věta podnítila k otázce: „Znamená to, že EU byla připravena podepsat asociační dohodu s autoritářským režimem?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…