„Stropnického chorý mozek. Vítač islámu Pelikán vystrčil zadek.“ Babišovi ministři odporují tomu, abyste měli ústavní právo se bránit teroristům. Toto řekli Bělobrádek, Keller či kníže

06.01.2017 4:42 | Zprávy

ANKETA Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila dle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany. Co na to čeští politici?

„Stropnického chorý mozek. Vítač islámu Pelikán vystrčil zadek.“ Babišovi ministři odporují tomu, abyste měli ústavní právo se bránit teroristům. Toto řekli Bělobrádek, Keller či kníže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

Nová část ústavního zákona předkládaného ministerstvem vnitra říká: „Občané ČR mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo za účelem ochrany životů, zdraví a majetkových hodnot a podílet se tak na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti, svrchovanosti a demokratických základů ČR. Podmínky a podrobnosti stanoví zákon.“

Podobně například hovoří i Ústava USA – druhý dodatek. Druhý dodatek Ústavy Spojených států amerických říká: „Dobře udržované milice jsou nezbytné k zabezpečení svobodného státu, právo lidu vlastnit a nosit zbraně nebude porušeno.“

„Navrhovaná úprava by mohla legitimizovat jednání osoby či skupiny osob, jež by se při svém právně závadném jednání mohly zaštiťovat domnělou ochranou demokratických základů České republiky, které z jejich pohledu mohou být ohroženy např. působením (či dokonce samotnou existencí) některých náboženských nebo národnostních menšin na území České republiky,“ tvrdí ve své kritice kupříkladu ministerstvo obrany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…