„Také jsem propadl.“ Umělci tiší Nerudu. Přišla facka za jinou věc

20.07.2025 12:15 | Monitoring

Během týdne vyšlo díky kandidátce hnutí Stačilo! najevo, že syn europoslankyně Danuše Nerudové, čilý na sociálních sítích, ještě nemá ani maturitu. Sám Filip Neruda přiznal chybu, ale kriticky se vyjádřil k tomu, že se stal nástrojem v politickém boji proti své matce. Útok na dítě političky odsoudily i veřejně známé osobnosti z umělecké scény.

„Také jsem propadl.“ Umělci tiší Nerudu. Přišla facka za jinou věc
Foto: Repro: Instagram
Popisek: Filip Neruda, syn europoslankyně Danuše Nerudové

Kandidátka hnutí Stačilo! Petra Rédová ve čtvrtek v příspěvku na svém facebookovém profilu uvedla, že Filip Neruda loni ve škole propadl, neudělal reparát a letos proto nematuroval spolu se svými spolužáky.

Rédová vysvětlila, že se rozhodla zveřejnit informaci o školním neúspěchu syna Danuše Nerudové kvůli jeho dlouhodobému nevhodnému chování na sociálních sítích. Připomněla, že Filip Neruda se tam už několik let nevybíravě vyjadřuje o svých názorových oponentech, uráží je a zesměšňuje je, včetně bývalého prezidenta. Zatímco dříve to považovala za pubertální excesy, nyní jako plnoletý podle ní nese odpovědnost za své vystupování. Proto zveřejnila ověřená fakta o tom, že ve škole neprospěl.

V reakci na zveřejnění této informace Filip Neruda na platformě X sdílel dva příspěvky, v nichž na rovinu přiznal svou chybu během školního roku a zároveň kritizoval politizaci celé záležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Musím opakovat vyřčené., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAnton Antonovič , 20.07.2025 12:52:11
Kde byli všichni ti moralisté, když zcela nevybíravě zatahovali do kampaně syna Andreje Babiše. A že tam je rozdíl sakra velký. Mladý Neruda je flink a ......., zatímco Babiš jr. nemocný člověk. Nicméně, marně hledám příspěvky Matějky, Hřebejka, Etzlera či nějakých jiných Nadačních fondů. A že tomu není tak dávno, jenom připomínám, že šlo o volby v r. 2021. Kde jste tehdy byli vy naši moralisté ?

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…