„Teď nás fotili, já jsem se mračila.“ Proti Rusku vystoupila Češka z europarlamentu, zde je VIDEO. Peszynski tleská

20.08.2019 7:00

Občanský aktivista Tomáš Peszynski ocenil na svém facebookovém profilu pirátskou europoslankyni Markétu Gregorovou, která přinesla zprávu o tom, jak Rusové posouvají plot do Gruziie. „Nikdo nám nepomůže. Až posunou plot k našim domům, budeme se muset odstěhovat,“ přinesla Gregorová také slova místních obyvatel.

„Teď nás fotili, já jsem se mračila.“ Proti Rusku vystoupila Češka z europarlamentu, zde je VIDEO. Peszynski tleská
Foto: Wikipedia
Popisek: Pirátská naděje pro europarlament Markéta Gregorová
reklama

Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) se podle svých slov stala svědkyní další ruské krádeže gruzínského území. Svěřila se s tím na Facebooku. „Někdo to zná jako Jižní Osetii, je to území okupované Ruskem,“ uvádí Gregorová. Jak dodává, situace v místě, kde byla na dovolené, se začíná vyhrocovat ohledně gruzínsko-ruských hranic. 

Uvádí, že Rusko si začíná dovolovat víc a víc. Například sedmého srpna na výročí rusko-gruzínské války si Rusko posunulo plot hlouběji do území Gruzie. Došlo k zabavení některých domů. Gregorová také uvedla, že okupanti zadrželi a uvěznili osm lidí. Zároveň prý Rusům jde i o zásobárnu vody pro pět vesnic. „Bohužel má tato nelegální činnost ruského státu velké dopady i na životy místních, kteří jsou nuceni k okamžitému vystěhování,“ poznamenala Gregorová na Facebooku. Dodala také, že ve chvíli, kdy ji jeden z vojáků fotil, mračila se na něj.

„Gruzie je opomíjená,“ podotkla Gregorová s tím, že o incidentu podá zprávu zahraničnímu výboru Evropského parlamentu. Zároveň dodala, že je nutné Rusům stanovit hranici, kterou nemají překračovat. „Abychom (jednoho dne) nebyli překvapeni, kam až došli,“ uzavřela.

„Já si myslím, že rozumný člověk s logickým myšlením a minimální etikou má, co se týče politiky Ruska, jasno... Jedním z nejdůležitějších kritérií, jak hodnotit politické strany, je jejich postoj k ruské politice. Jak říká můj kamarád Jiří Novotný, strany se už nedělí na levici a pravici, ale na strany proruské a neproruské... A jsem velmi rád, že naši Piráti patří k těm stranám neproruským,“ poznamenal k tomu aktivista Tomáš Peszynski. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavný Čech přemýšlel, kdo nahradí Zemana: Tady není žádná osobnost! A tvrdě k Ivanu Bartošovi

21:50 Slavný Čech přemýšlel, kdo nahradí Zemana: Tady není žádná osobnost! A tvrdě k Ivanu Bartošovi

Herní vývojář Daniel Vávra v youtubovém pořadu U Kulatého stolu promluvil o tom, jak je to s jeho ka…