„To bude řešit soud.“ „Cože?“ Zwyrtek Hamplová účtovala v ČT. Železný nevěřil

03.11.2022 12:25 | Ze sítí

Jana Zwyrtek Hamplová, nová senátorka, zavítala do ČT a moderátor Jakub Železný se nestačil divit tomu, co od ní slyšel. O premiérovi Petru Fialovi (ODS) i o urážkách, které si prý Jana Zwyrtek Hamplová vyslechla od novinářů.

„To bude řešit soud.“ „Cože?“ Zwyrtek Hamplová účtovala v ČT. Železný nevěřil
Foto: Repro ČT
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová a Miloš Vystrčil

Nově zvolení senátoři ve středu převzali osvědčení o svém zvolení do horní komory Parlamentu a složili příslušný slib. A hned ten samý večer zamířila nová senátorka Jana Zwyrtek Hamplová do Událostí, komentářů České televize. Spolu s ní do studia veřejnoprávní televize dorazil také staronový předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Anketa

Líbil se vám plakát „Putin v pytli na mrtvoly“, který vyvěsil Rakušan?

2%
97%
hlasovalo: 32820 lidí

Česká ekonomika je v problémech. Zadlužení státu stále roste a ekonomové řeší, co s tím. Vystrčil prohlásil, že jako senátor se bude vyjadřovat k různým návrhům, jak tuto situaci řešit, až budou konkrétní návrhy na stole.

Jana Zwyrtek Hamplová byla ostřejší. Podle jejího názoru se ukazuje, že vláda Petra Fialy (ODS) zaspala při řešení současné energetické krize.

Mezi řečí prozradila, že ona sama Miloše Vystrčila nevolila za předsedu Senátu.

Z principiálních důvodů jsem ho nevolila. Já se opravdu hlásím k tomu, že jsem ho nevolila, ale vůbec to nebylo osobní. Já doufám, že spolu budeme korektně spolupracovat,“ vyjádřila naději.

Vystrčil ji ujistil, že případné rozdílné názory nebere jako překážku k dialogu.

Zwyrtek Hamplová poté zdůraznila, že se Senát má zabývat v prvé řadě problémy českých občanů a teprve poté česko-tchajwanskými vztahy.

„Já si myslím, že bychom se měli zeptat občanů, co je teď víc trápí, jestli to jsou domácí problémy, nebo česko-tchajwanské vztahy. Teď se musíme zaměřit na problémy České republiky. Senát by k tomu měl tu vládu vést."

Vystrčil na to konto vysvětloval, že samozřejmě je třeba řešit problémy českých občanů. Ale nelze se tvářit, že se nás problémy ve světě netýkají, že se nás netýká obhajoba svobody, protože by se mohlo stát, že jednoho dne můžeme opět potřebovat, aby se někdo jiný zastal České republiky.

„Já někdy působím jako natvrdlý člověk, ale jsem rád, že jste to dovysvětlil," ozval se moderátor Jakub Železný.

„Já bych tady řekla a přidala bych k tomu tři vykřičníky, že je třeba starat se o dodržování lidských práv především v České republice, protože ne vždycky tomu tak bylo,“ ozvala se senátorka.

Poté se moderátor obrátil na Zwyrtek Hamplovou a citoval její vyjádření na jedné z demonstrací, kde prohlásila na konto premiéra Fialy „Petře, národ se ti vzepře“.

„Vy si tykáte s Petrem Fialou?“ ptal se Železný.

„Já jsem v tu dobu byla terčem šílených urážek,“ vysvětlovala Zwyrtek Hamplová. „Sprostých vulgárních urážek, tak jsem si řekla, že nepoužiju podobné urážky, ale výjimečně budu tykat."

„Nezlobte se, ale já si moc neumím představit, že by pan premiér někoho urážel. On vás urazil?“ ptal se moderátor.

„Urazil mě tehdy tím, jak označoval tzv. tu pátou kolonu. Ale musím říct, že ty vulgární urážky byly z řad médií. Od novinářů. Já jsem na svou adresu četla i různé názvy zvířat, ale nebudu je tady vyjmenovávat,“ uvedla Jana Zwyrtek Hamplová.

„Tak to mi prosím řekněte, ty novináře, protože to já bych se velmi zlobil, kdyby někdo něco takového dělal,“ nechal se slyšet Železný.

„Třeba pan Etzler,“ zareagovala Zwyrtek Hamplová. „Ale tohle bude řešit soud,“ dodala. „Já jsem tvrdá, to mě naučil soud, ale snažím se být korektní. Jsem zvyklá pracovat s fakty a věřím, že v takových 70 procentech případů se na tématech shodneme a ve třiceti procentech tam budou zaznívat věci, které tam doposud nezaznívaly,“ dodala.

Na sociální síti Twitter se o slovo přihlásil komentátor Petr Honzejk a ukázal, jak si nová senátorka Zwyrtek Hamplová představuje obhajobu svobod.

„Zeptal jsem se FB Zwyrtek Hamlové, jestli odsuzuje bombardování ukrajinských měst. Neodpověděla. Několik jejích fanoušků kontrovalo, zda jsem odsoudil ‚jiná bombardování‘. Když jsem začal odpovídat, omezila diskusi jen na kamarády. Nejkomičtější aktivistka ‚svobody slova‘ ever,“ poznamenal.

Reakce na Janu Zwyrtek Hamplovou

Politolog Jiří Pehe ve spojitosti s Janou Zwyrtek Hamplovou nahlédl do minulosti.

„Ti, kdo si myslí, že je u nás blbě, ať si vzpomenou na puč a vládu KSČ. Dnešní obdobou by byla Vitásková jako prezidentka, Okamura nebo Rajchl premiér,  Bašta zamini, Foldyna  vnitro, Ševčík finance, Zwyrtek Hamplová spravedlnost, Vrabel a Havel jako ministři čehokoliv... Atd.,“ naznačil.

Reakce na Janu Zwyrtek Hamplovou

Zmíněný novinář Tomáš Etzler se na sociální síti obrátil na Zwyrtek Hamplovou poté, co ruští okupanti zastřelili v Chersonu dirigenta jen proto, že pro okupanty odmítl dirigovat.

„Teď jenom čekám až se vyjádří Jana Zwyrtek Hamplová, že jí selský rozum říká, že dirigenty vraždí i druhá strana, a Tomáš Nielsen a Jindřich Rajchl to budou s uspokojením kvitovat. Rusové zastřelili šéfa filharmonie v Chersonu, nechtěl pro ně dirigovat,“ napsal Etzler.

Reakce na Janu Zwyrtek Hamplovou

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obrovské štěstí Petra Pavla.“ Generál vyhrál. A v TV padla hrozba

14:51 „Obrovské štěstí Petra Pavla.“ Generál vyhrál. A v TV padla hrozba

Velmi rychle po začátku sčítání hlasů se do čela druhého kola prezidentské volby dostal Petr Pavel. …