„To je ta pravda a láska?!“ Babiš sleduje Fialovy činy a obává se nejhoršího

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

25.04.2022 19:10 | Ze sítí
autor: rak

Expremiér Andrej Babiš (ANO) tepe současnou vládu premiéra Petra Fialy (ODS) za to, že dle něho dostatečně nepomáhá občanům se zvládáním růstu cen a místo toho vše svádí na předchozí kabinet. „Vláda se vám snaží namluvit, že jste způsobili inflaci, protože vám dal Babiš peníze. To je absurdní. Panoptikum...“ spustil ve svém pořadu „Čau lidi“. Naznačil též, že naše republika pod Fialovým vedením nenabírá dobrý směr. „Chtějí štvát lidi proti sobě? Směřujeme k totalitě? Jak si to mám vysvětlit?“ ptá se s obavami Babiš.

„To je ta pravda a láska?!“ Babiš sleduje Fialovy činy a obává se nejhoršího
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Expremiér Andrej Babiš (ANO)

Babiš v pořadu glosoval, že se v naší politice „za poslední dny nic nezměnilo“ a pustil se do Fialovy vlády za její výroky týkající se ekonomické situace a veřejných financí. „Naše vláda opakujeme pořád dvě nepravdy. Zaprvé, že jsou naše veřejné finance v nepořádku a nemůžeme si nic dovolit. To je nepravda, protože jsou šesté nejlepší v Evropské unii. Kdyby vláda chtěla, tak by samozřejmě občanům pomohla,“ rozlítil se a pokračoval s tvrzením, že pravdou není ani to, že by jeho vláda „roztočila“ inflaci.

Nárůst cen podle Babiše jeho vláda „dáváním peněž“ nezpůsobila. „To nemá logiku. Za nás jsme byli v inflaci čtrnáctý v Evropě a teď, když Fialova vláda nedala peníze, jsme třetí,“ tvrdil a odmítl tak, že by se hospodaření jeho vlády vzhledem k setrvačnosti ekonomiky mohlo v ekonomice projevit až s odstupem. Dle jeho názoru se předchozí vláda „chovala zodpovědně“ a jejím hlavním cílem bylo za pomoci poskytování finančních prostředků udržet stejné hodnoty zaměstnanosti i během epidemie covidu-19.

Vyjádřil se rovněž k mediální scéně. Podle expremiéra mnohá média změnila po nástupu nového kabinetu zcela svůj přístup. „Ono to tak vypadá, že se o některých věcech, které nevyhovují této vládě, nesmí mluvit,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

13:50 Macinka se v Partii otřel o Pavla. Opozice začala kvičet

Nedělní Partii na CNN Prima News čeká letní přestávka. Ale ještě před ní proti sobě ve studiu stanul…