„To nemyslíte vážně, co jste to za národ?!“ Angličan poslal fotky z Horních Míseček. Ze Špindlu. Právě teď. Z těch zástupů lidí mrazí

30.12.2020 15:11

Testy v úterý odhalily 16.329 pozitivních případů na koronavirus, což je dosud nejvíc. Rekordní je také podíl pozitivních na počet testů, činí totiž 48,5 procenta. I přesto se našlo nemálo, stovky až tisíce, obyvatel, kteří vyrazili na hory, aby se pobavili na sjezdovkách. Na některé české areály upozornil čtenář Jim, původem Brit, nyní zaměstnanec auditorské firmy v Praze.

„To nemyslíte vážně, co jste to za národ?!“ Angličan poslal fotky z Horních Míseček. Ze Špindlu. Právě teď. Z těch zástupů lidí mrazí
Foto: Skiareal.cz
Popisek: Horní Mísečky 30. prosince 2020
reklama

Anketa

Která pohádka si zaslouží zamknout do trezoru a nevysílat?

hlasovalo: 10935 lidí
„Nedokážu pochopit, že nemáte strach, vždyť už umřelo tolik lidí, copak mi někdo můžete vysvětlit, že nemáte respekt z této závažné nemoci? Co jste to za národ, který se nebojí o své blízké?“ povzdechl si Jim, který nám poslal zmíněné fotografie. Je na nich vidět houf lidí pod sjezdovkou, někdo na běžkách, jiný s kočárkem, další na sáňkách.

Fotografie jsme nalezli také na oficiálních záznamech z některých lyžařských středisek, která pravidelně přinášejí online pohled do svých areálů.

Tak například na hlavní kameře na Horních Mísečkách je vidět doslova obsypaná sjezdovka plná rodičů s dětmi. Jelikož záběry nelze přiblížit, nemůžeme s dostatečnou přesností uvést, zdali mají účastníci sněhových radovánek alespoň roušky na obličeji. Rozestupy, jak je patrné, se ale dodržují. Větší skupiny lidí při sobě na kamerách vidět nejsou.

To však čtenáři Jimovi, s nímž jsme ve středu odpoledne komunikovali, přijde málo.

„Já to nechápu. Všichni apelují, aby obyvatelé omezili kontakt, aby zůstali pokud možno doma. V Anglii se to dodržuje, kolegové z Izraele jsou nešťastní, tam nemohou několik měsíců vůbec nikam, o Itálii nebo Americe ani nemluvě. U Čechů mi to přijde tak, že je jim to jedno. Samozřejmě tím také trpím, protože všechny tyto věci akorát prodlouží agonii a budou znamenat to, že se čísla budou celkově ještě zhoršovat,“ uzavřel.

ParlamentníListy.cz krom Horních Míseček viděly i jiné aktuální snímky z Krkonoš. Konkrétně ze Špindlerova mlýna, Hromovky, Svatého Petra nebo areálu Na Pláni. Nejpočetnější byl zástup turistů na Svatém Petru. Dokonce i Medvědín lze považovat za hojně navštěvovaný, z dostupných videí je patrný i spuštěný provoz lanovky.

Záběry z krkonošských středisek ze dne 30. prosince 2020, kdy počet nakažených koronavirem překonal 16 tisíc lidí, doposud nejvíc:

Skicentrum Deštné v Orlických horách (dorazilo od čtenáře po vydání tohoto článku):

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…