„To není normální.“ Jakub Železný se musel vyjádřit. Schwarzenberg a Feri

27.05.2021 19:25

Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný se na svém twitterovém profilu pozastavil nad výrokem čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, jenž se zastal Dominika Feriho, odstoupivšího poslance strany kvůli obviněním ze sexuálních útoků a nevybíravého chování.

„To není normální.“ Jakub Železný se musel vyjádřit. Schwarzenberg a Feri
Foto: reproČT
Popisek: Jakub Železný - moderátor Události, komentáře

„Nevím, jak zněla otázka serveru iDNES.cz, ale řekl-li K. Schwarzenberg o Dominiku Ferim, že je normální, že se kluk snaží dostat holku do postele, pak dodávám: je-li to násilím, je to znásilnění. To není normální, to je trestný čin! Neříkám, že se stal. Jen říkám, co fakt není normální,“ podotkl ke slovům Schwarzenberga Železný.

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14598 lidí
Poslanec Dominik Feri (TOP 09) rezignoval na svůj mandát poté, co Deník N a server A2larm.cz přinesly sérii výpovědí dívek, které popsaly, že se k nim mladý poslanec choval velmi nevhodně, žádal je o zaslání jejich intimních fotek a podle výpovědí se měl poslanec dokonce dopustit znásilnění.

Feri uznal, že se k některým dívkám a ženám choval nevhodně, a omluvil se za to. Rezignace na mandát poslance a oznámení, že nebude kandidovat v nadcházejících podzemních volbách, je prý přiznáním odpovědnosti za toto nevhodné chování. Jakékoli obvinění ze znásilnění však odmítá a prohlašuje, že se proti němu hodlá bránit třeba i u soudu. Informacemi novinářů se už zabývá policie.   

Čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg se svého mladého kolegy zastal a prohlásil, že každý mladý kluk přemýšlí nad tím, jak by tu či onu dívku dostal do postele. Za náhlým otevřením této nové kauzy prý cítí Piráty.

„Přijde mi, že za tím jsou Piráti. Je před volbami a on byl jejich největší konkurent,“ poznamenal kníže mimo jiné také pro deník Právo s tím, že z této kauzy cítí i „pokrytecké orgie“ a všichni, kteří se ke kauze vyjadřují, by podle jeho názoru udělali lépe, kdyby už mlčeli.

Kromě Železného se nad Schwarzenbergovými slovy pozastavili i někteří jeho příznivci. Jeho postoj ve Feriho kauze je podle všeho velmi zklamal.

„To, jak bezskrupulózním způsobem hájí TOP 09 svého kolegu Feriho, aniž by pomysleli na oběti jeho násilí, je opravdu děsivé. Například Karel Schwarzenberg chování mladého pana poslance považuje dokonce za normální. To už snad nelze ani komentovat...,“ konstatoval například Pavel Horvath z Univerzity Palackého v Olomouci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…