„To nezvládneme!“ Čaputová zapálila rozbušku. Pustili se do ní premiér i ministr

30.10.2020 17:01

Zvládnou Slováci plošné testování, které připravuje vláda? Prezidentka Čaputová pochybuje. Je podle ní zřejmé, že nebude možné otestovat statisíce zájemců. Podle premiéra je to ale jediná cesta, jak se vyhnout tvrdému lockdownu. Podle ministra Čaputová kapitulovala. Zprávu přinesly Novinky.

„To nezvládneme!“ Čaputová zapálila rozbušku. Pustili se do ní premiér i ministr
Foto: Repro ČRo
Popisek: Slovenská prezidentka Čaputová
reklama

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8730 lidí

Slovenská prezidentka Čaputová upozornila, že necelý den před zahájením plošného testování obyvatel Slovenska na covid-19 je připraveno asi 60 procent ze všech odběrných týmů potřebných pro oba víkendové dny, kdy má testování probíhat. „Důvodem je především chybějící zdravotnický personál. Cíl operace  – protestovat celé obyvatelstvo Slovenska – je nenaplnitelný,“ řekla Čaputová.

Jako vrchní velitelka ozbrojených sil Slovenské republiky se prezidentka setkala s náčelníkem generálního štábu Danielem Zmekem a s velitelem operace Společná zodpovědnost Ivanem Pachem, aby ji informovali o připravenosti akce. „Z poskytnutých informací je zřejmé, že v rámci celoplošného testování nebude možné otestovat statisíce občanů, zájemců o testování,“ uvedla.

„Žádám ještě před spuštěním testování o přehodnocení podmínky zákazu vycházení a netrestání lidí, kteří se z objektivních důvodů na test nedostanou nebo kteří se z jiných důvodů na test nemohou dostavit. Nemůžeme dopustit, aby statisíce občanů zůstaly před testováním v nejistotě,“  dodala Čaputová.

Premiér Matovič reagoval na výroky Čaputové ostře: „Někdo se rozhodne v těžké chvíli nadbíhat názoru lidí, kteří si myslí, že mají právo nakazit jiné. Jiní pomáhají do poslední chvíle, jak dovedou. Protože si uvědomují, že pořádně zvládnuté celoplošné testování je způsob, jak se vyhnout tvrdému lockdownu.“

Ministr sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak zase reagoval, že vrchní velitel ozbrojených sil má kapitulovat jako poslední, ne jako první. „Zatímco paní prezidentka předčasně troubí na ústup, vláda nadále pracuje na zabezpečení úspěchu operace Společná zodpovědnost,“ uvedl Krajniak, který se domnívá, že odběrných míst bude dostatek, aby mohl být testovaný každý, kdo bude chtít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…