,,Trest vás nemine. Střílet neočkované?" Vysoké varování: V lidech to vře

06.07.2021 7:16 | Ze sítí

Slovenský poslanec Ľuboš Blaha z opozičního Směru - Sociální demokracie, se rozpálil doběla kvůli restrikcím, které v souvislosti s koronavirem přijímá slovenská vláda Eduarda Hegera. Blaha má za to, že kabinet neočkovaným lidem šlape po ústavních svobodách, což si nesmí dovolit. Opoziční poslanec proto kabinetu začal otevřeně hrozit: Kdo seje vítr, sklízí bouři...

,,Trest vás nemine. Střílet neočkované?" Vysoké varování: V lidech to vře
Foto: Miroslava Čermáková
Popisek: Z demonstrace v Liberci za otevření škol

Poslanec Ľuboš Blaha zase jednou rozpoutal slovní kanonádu nejvyššího kalibru. Do varu ho dostala nařízení slovenské vlády vedené Eduardem Hegerem, která občany motivují k očkování. Vláda požaduje, aby neočkovaní Slováci šli po návratu z dovolené na covid testy nebo do karantény a lidé kvůli tomu ruší objednané zájezdy. Na testy podle slovenských cestovních kanceláří nechtějí vydávat peníze a do karantény se jim také nechce. Informoval o tom server deníku SME.

Blaha hlasitě upozorňuje, že opoziční Směr-SD nepřipustí, aby se ze Slovenska stal skanzen apartheidu pro neočkované.

„Od zítřka to tu bude jako v Severní Koreji, ale hlavně, že máme vládu, která se každé dvě minuty ohání svobodou a demokracií,“ začal zostra s odkazem na nejtužší diktátorský stát. Jedním dechem dodal, že vláda absolutně popírá svobodu pohybu, kterou se tak často zaklíná Evropská unie. Vláda se podle slovenského opozičního poslance inspiruje spíš u komunistického režimu vládnoucího před rokem 1989. „Už jen čekám, kdy neočkované začnou střílet na hranicích,“ poznamenal.

Vláda Eduarda Hegera by podle něj udělala lépe, kdyby se u komunistů inspirovala např. v tom, jak lidem zajistit kvalitní bydlení, práci a sociální jistoty. Ale rozhodně nesmí omezovat Ústavou zaručenou svobodu nějakým bezzubým nařízením Ministerstva zdravotnictví, což podle Blahy činí. „A víte co je na tom nejlepší? Zavřeli nás tady za ostnatý drát na základě vyhlášky nějakého trapného úředníka. Oni tu zavádí diskriminaci, kterou neměli v Jihoafrické republice během apartheidu, ale nemají odvahu ji schválit ústavním zákonem,“ napsal poslanec.

Ve chvíli, kdy na Slovensku neplatí nouzový stav, tak podle poslance v žádném případě nelze občany takto omezovat. Ani na základě zákona o ochraně veřejného zdraví. Ten by teoreticky bylo možné využít k izolaci nemocných osob, ale nikoli u osob, které by se teoreticky mohli nakazit covidem.

„Oni si asi fakt myslí, že budou lidem brát svobodu a ničit životy, jen tak ze zlomyslnosti, aby je dokopali k očkování proti jejich vůli. A národ bude nadšeně tleskat - no jasně! Oni si asi fakt myslí, že se na to potom zapomene... Na rovinu. Ne, nezapomene. Porušují lidská práva. Porušují Ústavu. A zavádějí očkovací apartheid bez jakékoli právní opory. Za to je trest nemine,“ vyhrožoval Blaha vládě Eduarda Hegera.

Opoziční poslanec nepochybuje o tom, že Ústavní soud Slovenské republiky většinu nařízení vlády zruší, až se na něj opoziční Směr-SD obrátí.

„Ještě jednou vážené dámy a pánové z vlády - bude to pro vás mít následky. A nebudete tu věčně...“ zopakoval Blaha svou vyhrůžku.

Poté přidal ještě jednu, tentokrát adresovanou policii.                

„Doporučuji na to myslet i policii při hraničních kontrolách. Protože co je moc, to je moc. V lidech to vře,“ uzavřel varovně.

Luboš Blaha vyhrožuje

Luboš Blaha vyhrožuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…