„Ty h*vado.“ Miliardář Písařík brečel, nebylo mu to nic platné

08.11.2021 12:41 | Ze sítí

Je to jako byste pohřbívali někoho blízkého, uvedl na dnešní tiskové konferenci ke konci Bohemia Energy majitel společnosti Jiří Písařík. Zákazníkům skupiny se za současnou situaci omluvil. Dodal, že Bohemia Energy nemá žádné závazky po splatnosti.

„Ty h*vado.“ Miliardář Písařík brečel, nebylo mu to nic platné
Foto: Reprofoto: Novinky.cz
Popisek: Jiří Písařík na tiskové konferenci

„Upřímně, vůbec nevím v tuhle chvíli jak začít. Jsou to již tři týdny od doby, kdy jsme museli učinit to velice těžké rozhodnutí. A jak vidíte, stále ještě nejsem úplně schopný o tom mluvit,“ začal pomalu hovořit Jiří Písařík. „Bohemku jsme budovali šestnáct let a byla každodenní součástí našeho života. To, že tomu tak už nebude, to je pro nás něco, co je naprosto nepochopitelné. Nevím, jestli si to vůbec dokážete představit, ale je to jako kdybyste pohřbívali někoho blízkého. Každý den se probudím a říkám si, že to je jenom zlej sen,“ byl evidentně pohnutý Písařík.

Anketa

Bude Pekarová Adamová lepší předsedkyní Sněmovny, než byl Vondráček?

3%
95%
hlasovalo: 19061 lidí

„Především ale myslím, že si zaslouží omluvu naši zákazníci. Zaslouží si ji proto, že jsme to celé prostě nedokázali. Je nám velmi líto, že oni v současné chvíli musejí řešit takové komplikace, které teď řeší. A naprosto chápu, že se zlobí na nás,“ dodal Písařík.

„Přicházíme s vysvětlením až teď, po třech týdnech, ale jak vidíte, je to pro nás velice těžké. Pokusím se vám dnes vysvětlit, jak k tomu celému došlo a chtěl bych vás ujistit, že děláme maximum pro to, abychom firmu zavřeli slušně a nezůstaly po nás dluhy. Věřím, že i vy, média a novináři, mi pomůžete ty informace předat dál,“ zmínil pohnutě Písařík. 

Bohemia Energy podle jeho slov nemá žádné závazky po splatnosti. Dle něj není důvod, aby firma šla do insolvence. Klientům chce vrátit přeplatky. Bohemia Energy také ukončí činnost dodavatele Amper Market, učinit tak plánuje v příštím roce. Firma má asi 8500 odběratelů.

Reakce na tiskovou konferenci na sebe nenechaly dlouho čekat. „Nemáte někdo drobák? Hodil bych ho panu Písaříkovi. Je hrozně dojemnej, banky ho podrazily, veřejnost ho lynčuje, málem pláče v přímém přenosu. Nejvíc ho samozřejmě trápí osud zákazníků a osud liberalizovaného trhu. Chudák spekulant,“ poznamenal na sociální síti historik Dušan Radovanovič.

„Žijeme v zemi, kde podnikatel uzavře podle všeho nezákonné smlouvy s milionem lidí na něco tak zásadního, jako jsou energie domácností. Stát na něj kouká a toleruje to. Česká spořitelna ty smlouvy zprostředkuje svým klientům. Seznam Zprávy s ním natáčí servilní promo reportáž jako s podnikatelským talentem se zálibou ve ferrari. A pak ten člověk ty nezákonné smlouvy prostě ze dne na den vypoví, začne přesouvat majetky a lidem s důchodem 13 tisíc začnou chodit faktury za topení na 12 tisíc. Nic se neděje samo od sebe, všechna amorálnost tohohle systému tu má několikapatrové krytí v politice, finančních institucích i v médiích,“ píše také Petr Bittner.

„Písařík je fakt hovado. Sehrát takové divadlo. Neskutečný,“ dodal Ondřej Kania. 

Pisarik je fakt hovado. Sehrát takové divadlo. Neskutečný.

— Ondřej Kania (@OndrejKania) November 8, 2021

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…