„Ujasněte si to, jo? Máte odpovídat jinak. Jsme se dohodli, že řeknete něco jiného." Radnímu kraje přišel neuvěřitelný mail. Od novináře

28.05.2020 13:32

Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) podal trestní oznámení za šíření poplašné zprávy kvůli textu, ve kterém se upozorňovalo na údajný nedostatek ochranných pomůcek. To hejtmanka odmítla, proto se rozhodla realizovat právní kroky. Podle předsedy středočeské ČSSD Robina Povšíka je postup Jermanové politicky i morálně nepřijatelný.

„Ujasněte si to, jo? Máte odpovídat jinak. Jsme se dohodli, že řeknete něco jiného." Radnímu kraje přišel neuvěřitelný mail. Od novináře
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: V Lázních Toušeň opravili Nádražní ulici s pomocí evropských peněz
reklama

Lokální médium Náš REGION v té souvislosti odeslalo před několika dny dotazy na radní Středočeského kraje. Ty mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Jedna z otázek zněla: „Jak hodnotíte reprezentaci Středočeského kraje hejtmankou J. P. Jermanovou? Má stále Vaši důvěru nebo budete uvažovat o někom, kdo by i na půdorysu současné koalice uměl reprezentovat kraj empatičtěji?"

Odpovědi, které dorazily, se ale nezamlouvaly redaktorovi Našeho Regionu Marcelu Mihalikovi. Poté, co mu přišla reakce od radního za ČSSD Řiháka, totiž reagoval velmi nezvyklým způsobem.

Anketa

Prospívá České republice účast ČSSD na vládě?

hlasovalo: 9279 lidí
„Pane Řiháku, tak si to prosím ujasněte v ČSSD. Podle doporučení pana Povšíka máte odpovědět všichni dle jeho vyjádření. Včera jsme to ověřovali, proto u vašich jmen je, že se shodujete s jeho názorem. Toto vyjádření, které jste zaslal, je vyjádření radních za ANO. Prosím, ujasněte si to ve středočeské ČSSD. Případně tedy mám referovat jako první o tom, že uvažujete o přestupu do hnutí ANO? Ujasněte si, kam patříte a co hájíte, mají na to právo i voliči."

Z mailu je patrné, že panovala dohoda na tom, jak má kdo odpovídat. Respektive jakým způsobem mají radní kraje za ČSSD opakovat slova Robina Povšíka.

Doplňme, že zmíněný novinář se podobným tónem proslavil už v minulosti, kdy tehdejší náměstkyni pražské primátorky Kislingerové napsal: „Kdo se na mě vykašle a nechá mě bez odpovědi, pozná, že to nebylo správné." Po odeslání mailu za Deník.cz byl Mihalik ihned propuštěn.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

9:48 Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

Profesor Jaroslav Flegr vysvětloval, proč před měsícem tvrdil, že dnes bude tisíc mrtvých s covidem …