„Urážíte lidi, kteří se skládají na váš plat. Odstupte!“ Soukromníci udeřili na Štěcha

18.06.2017 16:34

Předseda Strany soukromníků Petr Bajer vyzval předsedu Senátu Milana Štěcha k odstoupení ze všech funkcí. Zároveň však uvádí, že Štěchova slova na adresu živnostníků mohou být i panikou. „Oranžová loď se potápí a tonoucí se stébla chytá,“ řekl.

„Urážíte lidi, kteří se skládají na váš plat. Odstupte!“ Soukromníci udeřili na Štěcha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer
reklama

Štěch na sebe upoutal pozornost výrokem, kdy navrhl zvýšení daňových podmínek pro osoby samostatně výdělečné činné. „Vyzývám otevřeně pana Štěcha k odstoupení ze všech funkcí. Není to člověk na svém místě, svým vystoupením napadl všechny, kteří ho ze svých daní platí,“ uvedl Bajer. 

Poukázal následně na to, že většina živnostníků a podnikatelů je poctivých a nezaslouží si strefování do vlastních řad ze strany sociální demokracie a hnutí ANO. Domnívá se, že tomu je právě naopak. 

„Jestli mají politici jakákoli podezření vůči podnikatelům, měli by věřit finančním úřadům. Zapomněli na to, že těch poctivých je většina a bývali to i příznivci sociální demokracie, hlavně ti drobní podnikatelé. Teď ale tomu dal expředseda odborů korunu. Zřejmě dělají sociální demokraté vše pro to, aby se nakonec nedostali ani do sněmovny,“ zmínil Bajer a rýpl si do ČSSD, že malé živnostníky záměrně strana likviduje. 

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

„My bychom přivítali alternativu, jakousi dobrovolnou možnost, platby minimální daně podle obratu, ale zdůrazňuji jen na dobrovolné bázi. Živnostník má přece jen shánět práci, pracovat, a ne se zabývat papírováním. Pro poctivého podnikatele bude určitě lepší, když dá na daních i o něco víc, ale nebude muset platit účetní. Paušální daň nastavená podle obratu by tohle vyřešila,“ dodal Bajer.

Závěrem pak Štěchovi vzkázal, že by měl zkusit chvíli nebýt politikem a živit se sám. „Zamyslete se, pane Štěchu, nad tím, že urážíte lidi, kteří se skládají na váš plat,“ zakončil Bajer a dodal, že Štěch je evidentně mimo realitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…