„Už nechci covid, očkuju se.“ A dělo se, co hvězda StarDance nechtěla

24.06.2021 8:10 | Ze sítí

Očkování postupuje do čím dál mladších ročníků. První dávkou vakcíny se pochlubil i Karel Kovář alias Kovy, kterého mohou znát například diváci StarDance. „Své rozhodnutí jsem udělal informovaně po předchozích rešerších a s pokorou k vědě," řekl, ale dodal, že respektuje i rozhodnutí ostatních. K očkování ho vedlo i to, že covid prodělal dvakrát. V komentářích se pak ozvali ti, kterým se po covidu ještě pořádně nevrátil čich. Ale také ti, kterým očkování způsobilo problémy. „Já taky věřila vědě… a po dvou měsících se mi pořád vrací anafylaktické reakce," uvedla mladá dívka.

„Už nechci covid, očkuju se.“ A dělo se, co hvězda StarDance nechtěla
Foto: Repro Youtube
Popisek: Youtuber Karel Kovář alias Kovy

Anketa

Je Alena Schillerová dobrá ministryně financí?

69%
28%
hlasovalo: 8533 lidí
Jednou z nejmladších očkovaných celebrit se podle svého profilu na Instagramu stal 24letý Karel Kovář, známý pod přezdívkou Kovy. Mladší generace ho zná jako youtubera, starší si na něj může vzpomenout z 10. řady soutěže StarDance, kde vypadl v semifinále. Spolupracoval také s organizací Člověk v tísni na projektu jeden svět na školách, ve videích se zaměřoval na mediální gramotnost.

V příspěvku Kovář informoval, že covid měl dvakrát. „Poprvé se vším všudy, migrény, bez chuti i čichu, horečky, slabost. Podruhé se mi po něm čich dodnes úplně nevrátil," uvedl s tím, že potřetí covid prodělat nechce a tak se nechá očkovat. Zatím má za sebou první dávku.

„Své rozhodnutí jsem udělal informovaně po předchozích rešerších a s pokorou k vědě," oznámil a dodal, že respektuje rozhodnutí ostatních, včetně těch, co se očkovat nenechají. „Věřte ale, že by svět i společnost vypadaly bez možnosti očkovat se dramaticky jinak. A jelikož mám představivost poměrně bujnou, jsem vděčný, že tu ta možnost je. A je jen na každém z nás, jak se rozhodneme," vzkázal z Nemocnice na Františku v Praze.

V komentářích se pak objevily další zkušenosti, a to jak s covidem, tak s očkováním. Například matka Anety Šámalové je prý bez čichu již devátý měsíc. Manžel Kateřiny Nedorostkové prý chuť a čich stále nemá v pořádku po pěti měsících a ona sama stále zažívá ucpaný nos.

Covid dokonce přesvědčil jednu předchozí odpůrkyni očkování. „Vždy jsem byla proti očkování. Potom, co jsem si s tímhle 'hajzlíčkem covidovým' prožila, už mám očkování za sebou a modlím se, aby už se to neopakovalo, nebo alespoň ne s takovým průběhem," sdělila Petra Šnebergová.

Karolína Kopecká se svěřila, že covid měla v říjnu, ale čich se jí vrátil až teď. Haně Šálkové se podle jejích slov čich ještě pořádně nevrátil, ačkoliv nemoc také prodělala v říjnu.

Našli se ovšem také ti, kteří měli negativní reakci na očkování. „Já taky věřila vědě… a po dvou měsících se mi pořád vrací anafylaktické reakce (už ne v takové síle jako byla ta hned po injekci a 4 dny poté, kdy si mě pak nechali pár dní v nemocnici) a šílené křeče, i když se cpu hořčíkem, jak můžu. Teď se jen modlím, že následky nebudou trvalé, jinak to asi psychicky nedám. Chvíli je mi dobře a pak zase nemůžu dýchat, nevím jak dlouho vydržím být pořád ve strachu, kdy se to zase vrátí," napsala „Pája".

„Můj manžel přišel částečně o čich po očkování, nevíme jestli napořád, ale zatím progres není... Už to pár měsíců bude..." přidala se Marie Oplištilová.

„A pak jsem tu já, co se chce nechat naočkovat, ale rodiče jí to nechtěj dovolit. Přestože jsou oba dva i prarodiče naočkovaný a to bez komplikací," posteskla si pro změnu Zuzana Kirchnerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…