„Užitečný idiot.“ Prouza šel proti zájmům České republiky, udeřila analytička Zlámalová

18.12.2016 8:56

Tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Tomáš Prouza se rozhodl skončit ve své pozici. Místo toho se stane volebním manažerem ČSSD pro sněmovní volby v roce 2017. Podle analytičky Lenky Zlámalové je dobře, že Prouza opustí svou úřednickou pozici, protože v EU stejně nehájil české zájmy. Prý šel dokonce proti nim.

„Užitečný idiot.“ Prouza šel proti zájmům České republiky, udeřila analytička Zlámalová
Foto: vlada.cz
Popisek: Tomáš Prouza (ČSSD), státní tajemník pro evropské záležitosti

Dosavadní tajemník při Úřadu vlády Tomáš Prouza ve své pozici s vysokou pravděpodobností skončí a stane se manažerem sociální demokracie pro nadcházející volby v roce 2017. Podle analytičky Lenky Zlámalové si tímto krokem otevírá cestu pro vstup do příští vlády, pakliže ve volbách ČSSD uspěje. Pro Česko je to prý vlastně dobrá zpráva. Zlámalová zašla dokonce tak daleko, že text o Prouzovi opatřila souslovím „užiteční idioti“.

„Prouza totiž české zájmy nehájí, a jde dokonce proti nim. Vláda zatím nevyvolala žádnou debatu o tom, jakou pozici chce prosazovat při odchodu Velké Británie z Evropské unie. Nikomu ani neoznámila, jak to vidí s našimi zájmy. Každá členská země bude mít při podmínkách výstupu Londýna právo veta. Takže máme dost velký manévrovací prostor, pokud budeme vědět, jak a čím ho chceme vyplnit,“ poznamenává v komentáři pro server Echo24.cz autorka.

Celý komentář naleznete zde.

Zlámalová má obavy, aby se vyjednávání o Brexitu mezi Velkou Británií a EU nezvrtlo ve snahu ostrovní království pořádně vytrestat za to, že se rozhodlo evropské společenství opustit. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nebo předseda Evropského parlamentu Martin Schulz prý nemají k této destruktivní pozici daleko. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…