V ODS to bublá. Strana si prý uvědomuje průšvih jménem amnestie

08.01.2013 11:56 | Zprávy
autor: ane

Amnestie, kterou v rámci novoročního projevu vyhlásil prezident Václav Klaus, rozvířila hladinu nejenom na veřejnosti. Dokument, který podepsal i premiér a předseda ODS Petr Nečas, se nelíbí některým občanským demokratům. O kritizovaném kroku Klause má dnes podle tvrzení serveru ČeskáPozice.cz hovořit stranické grémium.

 V ODS to bublá. Strana si prý uvědomuje průšvih jménem amnestie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

„Kdybych byl za amnestii odpovědný, vypadala by jinak. Je to ale hotová věc, těžko s tím můžeme něco udělat. Je na panu premiérovi, jestli bude chtít něco vysvětlovat," řekl serveru Českápozice.cz bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Podle informací serveru se v ODS začínají ozývat stále častěji nesouhlasné hlasy. V samotném vedení mají být čtyři lidé, kteří krok svého předsedy neschvalují, v poslaneckém klubu jich má být šest.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …