V Praze začne oficiální část návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Peache

04.05.2021 6:30

Slavnostním přivítáním na čestném dvoře památníku na Vítkově dnes začne oficiální část třídenní návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Stuarta Peache v Praze.

 V Praze začne oficiální část návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Peache
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO
reklama

Hlavní představitel Severoatlantické aliance se nejprve setká s náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou, v poledne ho pak přijme i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peache přijel do Prahy na rozlučkovou návštěvu před blížícím se odchodem z funkce předsedy Vojenského výboru. V jeho čele stojí od konce června 2018, kdy vystřídal českého generála Petra Pavla.

Do Prahy přicestoval v pondělí a v hlavním městě zůstane do středy. Dnes se nejprve setká s Opatou na Vítkově, poté společně u pomníku na Klárově uctí památku československých letců bojujících za druhé světové války v britském královském letectvu (RAF). Peache, maršál britského vojenského letectva, u RAF působil od roku 1977.

I když návštěva Peache má kvůli jeho blížícímu se odchodu z čela aliance spíše zdvořilostní charakter, dá se předpokládat, že se při jednání s českými politiky a vojáky nevyhne debatě o vztahu s Ruskem kvůli zapojení jeho agentů do výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Diskuse obsahuje 100 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…