V Praze začne oficiální část návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Peache

04.05.2021 6:30 | Zprávy

Slavnostním přivítáním na čestném dvoře památníku na Vítkově dnes začne oficiální část třídenní návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Stuarta Peache v Praze.

 V Praze začne oficiální část návštěvy předsedy Vojenského výboru NATO Peache
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

Hlavní představitel Severoatlantické aliance se nejprve setká s náčelníkem generálního štábu Alešem Opatou, v poledne ho pak přijme i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peache přijel do Prahy na rozlučkovou návštěvu před blížícím se odchodem z funkce předsedy Vojenského výboru. V jeho čele stojí od konce června 2018, kdy vystřídal českého generála Petra Pavla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Garanti bezpečnosti

Tvrdíte, že NATO a EU jsou pro nás garantem bezpečnosti. NATO ano, ale jakým garantem bezpečnosti je EU? V čem? Jak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

8:55 Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

Třetí český prezident Miloš Zeman se opět přihlásil o slovo. Prozradil, co mu dnes lidé vyčítají, kd…