„Válková se podělala,“ řekl prý prezident v družném rozhovoru s Kmoníčkem. A Sobotka pak slíbil Pelikánovi její křeslo

13.02.2015 16:04

Může ještě ukázat sílu svého postu. Prezident Miloš Zeman byl z odchodu ministryně spravedlnosti Heleny Válkové totiž velmi překvapen a řekl, že její demisi teprve zváží. Do médií pak pronikla také jeho peprná věta o odchodu ministryně, kterou pronesl v družném rozhovoru s Hynkem Kmoníčkem. Jejího nástupce Roberta Pelikána dnes nominoval premiér Bohuslav Sobotka.

„Válková se podělala,“ řekl prý prezident v družném rozhovoru s Kmoníčkem. A Sobotka pak slíbil Pelikánovi její křeslo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Pelikán
reklama

"Měli jsme příjemný rozhovor a pak mě pan premiér ujistil, že mne do funkce nominuje,“ řekl Pelikán po setkání se Sobotkou. Na otázku, zda uvažuje již o nějakých personálních změnách na ministerstvu, neodpověděl. "Jsem ještě v pracovním poměru jako náměstek ministra, takže o tomto je předčasné diskutovat,“ dodal Pelikán. 

Další otázka se vztahovala k jeho pracovním prioritám. “Ty priority jsou již nějak nastavené, nemám zatím žádnou volnost v tom si je stanovovat, musíme se zaměřit na řešení problematiky exekucí, musíme dotáhnout zákon o státním zastupitelství a určitě jsou tu i insolvence...“ vyjmenoval budoucí ministr své úkoly a dodal, že jeho největší prioritou je proměna struktury justice a její organizace.

Premiér Sobotka poté novinářům řekl, že výhodou Pelikána je, že má s rezortem zkušenosti, a tak nebude ve funkci tápat a dlouho si zvykat na novou pozici. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …