„Věděl o tom!“ Zdechovský si opakovaně pustil páteční tiskovku premiéra a přišel s převratným tvrzením

24. 10. 2020 19:48

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) zhlédl včerejší tiskovou konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO), na níž šéf vlády řešil noční schůzku ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka za spoluúčasti ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Jiřího Havrlanta, zdokumentovanou novináři Blesku. A Zdechovský si myslí, že Babiš o setkání dobře věděl... i proč musela být schůzka v ústraní. „V této době se hraje o obrovské peníze ve zdravotnictví,“ zaznělo v jeho rozboru.

„Věděl o tom!“ Zdechovský si opakovaně pustil páteční tiskovku premiéra a přišel s převratným tvrzením
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25716 lidí
Z výpovědí trojice zúčastněných není přesně jisté, jaká témata na schůzce padala. Podle Faltýnka bylo účelem setkání řešení aktuální situace a po Prymulovi prý chtěl také vysvětlit otázku „zahraniční mise lékařů z Ameriky, protože to bude muset schvalovat Poslanecká sněmovna“.

Prymula zmiňoval řešení otázky komunikace, sněmovní témata i situaci v Moravskoslezském kraji. „Co se týká diskusí s panem ředitelem Havrlantem, pan předseda Faltýnek zprostředkoval setkání mezi hejtmanem Vondrákem a mezi jednotlivými řediteli severomoravských nemocnic a řešila se problematika testů, to znamená plošného testování v moravskoslezském regionu,“ osvětlil diskusi s ředitelem ostravské nemocnice. Havrlant upřesnil, že se věc týkala plošného testování.

Podle europoslance Zdechovského o nočním setkání věděl kromě zúčastněných i premiér. „Podíval jsem se opakovaně na záznam ze včerejší tiskové konference Andreje Babiše – podle mě o schůzce Faltýnek - Prymula a spol. věděl a věděl také, co tam hoši probírali. V této době se hraje o obrovské peníze ve zdravotnictví. A to je důvod, proč se to nemohlo řešit ve Sněmovně,“ myslí si.

Babiš včera na dotaz novinářů, co s Prymulou řešil šéf poslanců ANO Faltýnek, odpověděl: „Pan Faltýnek řešil ten pobyt amerických lékařů, který musí schválit Sněmovna, a je na to svolána mimořádná schůze.“

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Co se týče odvolání ministra Prymuly, Zdechovský by ho raději po průtazích Hradu ponechal ve funkci.  „Osobně patřím mezi kritiky nočního jednání ministra zdravotnictví. Nicméně když vidím neochotu prezidenta ministra odvolat a následné prodlužování příchodu nového ministra, tak jsem ochoten připustit i ponechání Romana Prymuly. Situace je v současnosti příliš vážná,“ zhodnotil ještě.

Premiér Andrej Babiš doufá, že by mohl nového ministra zdravotnictví do funkce uvést nejpozději ve čtvrtek.

„Pan prezident přijme nového kandidáta v úterý, doufám, že se mu bude líbit. Je to člověk, který má bohaté zkušenosti ve zdravotnictví a doufám, že to proběhne tak, abych mohl nejpozději ve čtvrtek uvést nového ministra zdravotnictví do funkce,“ uvedl včera Babiš po jednání s hlavou státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

7:03 Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Nejen letitý poslanec Marek Benda, ale i většina komentátorů, jak z novinářského, ta…