„Velebnosti, kam jsme to dojeli?“ Troška volí Babiše, ale využil ho Pavel

24.01.2023 8:43 | Zprávy

Umělci se opět spojují za jedním prezidentským kandidátem a na jeho podporu se pořádají koncerty, například v pražské Lucerně. Ale ani Andrej Babiš není z této branže zcela bez podporovatelů. Bývalého premiéra v prezidentské volbě podporuje například herec Ivan Vyskočil. A také populární režisér Zdeněk Troška. Pro toho je volba jasná podle srovnání, jak se žilo před rokem a jak se žije teď. V minulých volbách Troška setrvale podporoval Miloše Zemana. Úryvek z filmu „Slunce, seno, erotika“ ovšem v kampani využil Petr Pavel.

„Velebnosti, kam jsme to dojeli?“ Troška volí Babiše, ale využil ho Pavel
Foto: Repro Youtube
Popisek: Režisér Zdeněk Troška

Jak je evidentní pro všechny, kdo se o prezidentskou kampaň trochu zajímají, Petr Pavel má podporu celebrit. Některé mu vyjádřily podporu už před prvním kolem, například herečka Jitka Čvančarová nebo režisér Jan Hřebejk.

Po druhém kole už se celebrity za Pavlem spojily podobně, jako to udělaly s Karlem Schwarzenbergem a Jiřím Drahošem. Například při koncertu Společně pro Pavla, který se odehrál v neděli a vystoupili na něm mimo jiné Xindl X, Radek Banga, Adam Mišík, Tomáš Matonoha, Bára Basiková, Ondřej Ruml a další.

Jitka Čvančarová přítomné ujišťovala, že generál je „dobrej chlap“. „Všichni si uvědomujeme, že tady nejde jen o prezidentskou volbu, ale o demokracii,“ prohlásila a apelovala: „Jsem ráda, že se scházíme společně v dobru, protože to dobro upevňuje mnohem hloubš a pevněji, než ta tma. Zůstaňme ve světle, nenechme se vtáhnout do negace. I když mluvíme s lidma, kteří mají jiný názor, nenechme se vtáhnout do útočnosti.“

Video na podporu Petra Pavla nahrál také Zdeněk Svěrák. A byť direktně nezaznělo, že by lidé měli volit Petra Pavla, Svěrák řekl, že by bylo dobré, kdyby na Hradě byl voják. Kromě toho, Svěrák v minulých volbách podpořil jak Jiřího Drahoše, tak Karla Schwarzenberga.

Ovšem jak uvádí Rytmus života (časopis vydávaný společností Mafra spadající pod Agrofert – pozn. red.) i Andrej Babiš má v řadách herců, celebrit a umělců své podporovatele. Například žokeje a několikanásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váňu. Ten za hnutí ANO i kandidoval do Senátu. Pro Andreje Babiše bude hlasovat i herec Ivan Vyskočil, který na stránkách PL publikuje pravidelně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMartin23 , 24.01.2023 11:45:22
Agresivita svazáků, kteří se snaží protlačit Pavla je o tom, že si jsou moc dobře vědomi, že jejich letitý program stojí na boji proti komunismu, a přitom dnes musí tlačit komunistického agenta Pávka a vládu, která má našlápnuto nás dovést do totality.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…