„Velmi, velmi, velmi mi to vadí.“ Místostarosta, který sedí ve Sněmovně, pohovořil o Zemanovi

28.01.2019 18:12 | Zprávy

„Stále si myslím, že hlava státu má požívat nějaké úcty. Očekával bych nadhled a také diskuzi s jeho oponenty, když je onen lidový prezident,“ komentuje chování Miloše Zemana poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že mu nejvíce vadí relativizace minulosti, příklon k Rusku a omlouvání režimů.

„Velmi, velmi, velmi mi to vadí.“ Místostarosta, který sedí ve Sněmovně, pohovořil o Zemanovi
Foto: ODS
Popisek: Karel Krejza

Po posledním dění s Andrejem Babišem jsem od různých odborníků, ale i politiků slyšela, že opozice si na svoji špatnou pozici zadělává sama v tom smyslu, že je příliš emocionální. Prý se příliš zaobírá osobními problémy premiéra, místo aby kritizovala vládní rozhodnutí. Jak se díváte na tohle tvrzení?

Částečně na tom něco pravdy bude, ale možná to spouští i samotná média. Například reportáží načasovanou na 17. listopad nebo těsně před ním, kdy jsou taková témata zajímavější, což je lehce pochopitelné, a možná proto jsou i více reprezentována ve veřejném prostoru. Postupně jsme rezignovali na upozorňování na věci, které jsou z našeho pohledu špatné. Třeba veřejná správa. Ale věci jsou často poměrně složitější, než jak je široká veřejnost chápe. Jinak souhlasím, že příliš hluboké rozbory jeho osobních problémů nám nepomáhají.

Naposledy jsme se spolu bavili na téma Sabina Slonková, Jiří Kubík a to, co vypátrali ve Švýcarsku. Nakonec se ale ukázalo, že v průzkumech veřejného mínění Andrej Babiš o hlasy nepřišel a reportáž byla kontraproduktivní…

Nakonec to bylo kontraproduktivní, ano. Není průzkum jako průzkum, nepřeceňoval bych je, ale rozhodně to nemělo ten efekt, který bychom asi očekávali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvte se za omluvu. A pošlete půl milionu. Vaše Prague Pride

4:46 Omluvte se za omluvu. A pošlete půl milionu. Vaše Prague Pride

Aliance pro rodinu má zaplatit milion korun spolkům Prague Pride a Konsent za to, že naznačila jejic…