Vláda projedná zpřísnění podmínek pro obchod s benzinem

16.01.2013 6:23 | Zprávy

Vláda dnes projedná předlohu, která má zpřísnit podmínky pro obchod s pohonnými hmotami a zamezit tím daňovým únikům. Norma například stanoví, že distribuce pohonných hmot bude koncesovaná živnost a obchodníci budou muset pro získání licence složit kauci 20 milionů korun. Budou rovněž muset prokázat beztrestnost a bezdlužnost.

 Vláda projedná zpřísnění podmínek pro obchod s benzinem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády narozdíl od sněmovny vyniklo tedy hojnou účastí

"Navržená kauce omezí vznik a zneužívání účelově založených společností, které hrají zásadní roli ve všech známých kriminálních deliktech na trhu s pohonnými hmotami v České republice," píše se v důvodové zprávě k novele. Daňové úniky se odhadují na pět až osm miliard korun ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

14:03 Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

V nedělní Partii Terezie Tománkové se strhla ostrá hádka o ukrajinskou vlajku na budově Poslanecké s…