„Vymývání mozků“ už batolatům?! Ekonomka Šichtařová se vážně naštvala

4. 10. 2019 17:58

Pokud někdo věřil, že šílenství tohoto světa již dosáhlo vrcholu, měl by se podle ekonomky Markéty Šichtařové zamyslet ještě jednou. Lidská fantazie je natolik bohatá, že podle ní přijdou nová blouznění. Prý s nimi přijdou progresivisté hájící Gretu Thunbergovou či Václava Havla. A pro všechny tyto lidi má Šichtařová jasný vzkaz. „Progresivisti všech zemí, trhněte si nohou,“ volá ekonomka.

„Vymývání mozků“ už batolatům?! Ekonomka Šichtařová se vážně naštvala
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park
reklama

Mysleli jste si, že svět dosáhnul vrcholu svého blouznění, když přišel se 64 pohlavími? Tak to jste měli slaboučkou fantazii,“ začala zostra svůj komentář ekonomka Markéta Šichtařová na blogu serveru iDNES.cz.

Stačí se prý podívat na příručku Ministerstva práce a sociálních věcí pro provozovatele mikrojeslí. Zájemci se tam mohou dočíst, jak batolatům „vymýt mozek“. Markéta Šichtařová tato slova skutečně použila.

Anketa

Vadilo vám, že Karel Gott podepsal tzv. Antichartu?

11%
89%
hlasovalo: 35967 lidí
„Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka,“ uvedla ekonomka.

Uznala, že doporučení zatím nejsou závazná, ale osobně prý nepochybuje o tom, že se to dříve či později změní. Změní se to i navzdor tomu, že má podle Šichtařové smysl rozlišovat např. to, že na některá povolání se hodí spíše ženy a na některá více muži. Žena se v autě dokáže ztratit i na parkovišti, ale na druhé straně světem odpradávna chodily porodní báby. Porodního dědka abyste pohledali. Normální lidé podle Šichtařové tohle všechno vědí. Progresivní aktivisté a politici to prý vědí také, ale kašlou na to.

Šichtařová si položila otázku, proč na to kašlou.

„Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás? Proč tihle lidé tak agresívně prosazují zastavení klimatických změn za každou cenu, ať je tou cenou klidně třeba návrat na stromy, jako kdyby snad změny byly zastavitelné? Proč se všichni ti, kdo měli v uplynulém týdnu potřebu vymezovat se vůči Karlu Gottovi v ne zrovna šikovnou chvíli, rekrutovali právě z těchto ‚progresivistů‘? Proč téměř všichni z nich milují Václava Havla? V čem to kurník vězí, že všechna tahle témata spolu evidentně nějak zapeklitě souvisejí, ačkoliv pro pozorovatele z cizí planety je nespojuje nic? Jak je možné, že dopředu víte, že když jedna osoba bude hájit Barnevernet a zákaz spalovacích motorů, bude u ní taky z nějakého podivného důvodu zvýšená pravděpodobnost, že bude podporovat indoktrinaci batolat militantním feminismem?“ vypálila salvu otázek ekonomka.

Na všechny tyto otázky Šichtařová našla relativně jednoduchou odpověď. Dospěla k názoru, že progresivisté jsou v životě vlastně nešťastní a své pocity zmaru, nespokojenosti a zklamání chtějí přenést i na své spoluobčany.

Sama má radost ze svých šesti dětí, které nepochybně ekologicky zatíží planetu, ráda si dá šťavnatý steak, ráda si oblékne šaty, u kterých je jasně vidět, že je ženou, ráda řídí svůj klasický automobil. To jsou věci, které prý progresivistům tzv. lezou krkem, ale Šichtařové je to prý jedno.

„Progresivisti všech zemí, trhněte si nohou. Vaše činy jsou motivovány frustrací a zapšklostí. Tu pravou radost ze života nikdy nepoznáte,“ zvolala na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemám boty! Naštvaný poslanec odjel. A fotil a psal

10:47 Nemám boty! Naštvaný poslanec odjel. A fotil a psal

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček si položil otázku, kdy začne vláda Andreje Babiš konečně použí…