„Z toho rozhovoru mám husí kůži.“ Zahradil zděšen. Chránit ČT! Jourová má plán

28.12.2022 16:42 | Ze sítí

Velmi kriticky zhodnotil europoslanec Jan Zahradil (ODS) rozhovor s eurokomisařkou Věrou Jourovou (ANO) pro iROZHLAS.cz. Rozhovor se týkal mediálního zákona, jenž Jourová navrhla. „Pod záplavou líbivých řečí je nakonec vždy ukryta ona neukojitelná touha regulovat. Přikazovat. Omezovat,“ poznamenal Zahradil.

„Z toho rozhovoru mám husí kůži.“ Zahradil zděšen. Chránit ČT! Jourová má plán
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

„Rozhovor, z něhož mám husí kůži. Takhle to vypadá, když se byrokrat rozhodne páchat ‚dobro‘. Pod záplavou líbivých řečí je nakonec vždy ukryta ona neukojitelná touha regulovat. Přikazovat. Omezovat. Tahle paní se vám, Andreji Babiši, tedy povedla,“ poznamenal europoslanec za ODS Jan Zahradil k rozhovoru serveru iROZHLAS.cz s Věrou Jourovou.

Jourová v rozhovoru pro iROZHLAS.cz hovořila o svém návrhu mediálního zákona, jímž cílí na sjednocení poměrů v členských státech Evropské unie. Zaměří se na to, aby politici nemohli ovlivňovat média a bylo přehledné financování.

„Když se díváte na trend situace médií nejen v jednotlivých členských státech, ale v Evropě jako takové, sledujete několik let po sobě negativní posun směrem k daleko větším tlakům na média – politické tlaky, tlaky ze strany těch, kdo mají peníze a chtějí si koupit informační prostor a pravděpodobně i ovlivňovat politiku. Vidíme velice negativní trend, co se týká bezpečnosti práce médií a novinářů,“ poznamenává, proč se domnívá, že je třeba v Evropě zavést mediální zákon.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

cituji, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedanusa , 28.12.2022 17:08:38
Marija Zacharovová: "Vzhledem k současnému stavu Evropské unie je zřejmé, proč byla předsedkyní Evropské komise jmenována gynekoložka."

|  6 |  0

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…