„Zabíjejte nevěřící, kdekoli je najdete!“ Německé město prý zaplavily tajemné letáky

23.12.2016 9:34

Zatímco část německých muslimů útok na vánoční trh v Berlíně odsoudila, část jej relativizuje nebo dokonce schvaluje. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

„Zabíjejte nevěřící, kdekoli je najdete!“ Německé město prý zaplavily tajemné letáky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo
reklama

„Berlínem to teprve začíná“, „přijměte islám, nebo zemřete, protože není boha kromě Alláha“ nebo „zabíjejte nevěřící, kdekoli je najdete“. Letáky s těmito nápisy se podle listu objevily v centru stotisícového města Gütersloh v Severním Porýní-Vestfálsku hned druhý den po útoku v Berlíně, kde terorista zavraždil 12 lidí. Jedna nebo více osob je přilepily na stojany na kola a odpadkové koše, několik z nich se našlo i u budovy soudu.

Podle listu Berliner Zeitung policie zadržela poblíž kostela císaře Viléma několik mužů, kteří bezprostředně po útoku provolávali „Alláhu akbar“, bůh je veliký.

Jiní čin oslavovali v uzavřených internetových diskusích ještě předtím, než se k němu přihlásil Islámský stát, upozorňuje Mladá fronta Dnes. Další podle deníku Bild přes zašifrovaný komunikační program nabádali k dalšímu násilí.

Jen hodinu a půl po pondělním útoku se například objevila tato zpráva: „Tomuto typu útoků nepřítel nemá šanci zabránit. Potřebuješ k tomu jakékoli auto, nákladní nebo osobní, správné odhodlání a spoustu nevěřících. (...) Kdo se tedy rozhodne najet do dalšího vánočního trhu, nevěřící na něj nikdy nezapomenou, ó lvové islámu,“ citoval Bild z e-mailu nejmenovaného německého islamisty.

Jak dále MF Dnes píše, dotazy například na to, zda podle některých muslimských duchovních není zabíjení jinověrců přece jen povoleno, lze najít i v otevřených facebookových skupinách.

„Byli a zemřeli jako nevěřící, takže není důvod ke smutku. Nejspíš islám za svého života také kritizovali,“ píše například německy s překlepy zhruba dvacetiletý muž narozený v Turecku v otevřené skupině nazvané „Fakta o islámu“, kterou sleduje 190 tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

5:40 Špína se valí už i s konkrétními jmény. Poslanec Kolovratník a jeho praktiky v Pardubickém kraji poprvé veřejně

Není to tak dávno, co po čtyřech letech opustil hnutí ANO. Starosta města Chrast Vojtěch Krňanský pr…