„Zachování psychického zdraví.“ Macinka drsně vyškrtl Nerudovou

09.02.2026 13:58 | Monitoring

Ministr životního prostředí Petr Macinka (Motoristé sobě) uvedl, že vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek s europoslankyní Danuší Nerudovou (STAN) o emisních povolenkách ETS2 jednat pravděpodobně nebude. Podle něj je důvodem i „zachování psychického zdraví“ při takovém jednání. Nerudová přitom dnes představila vlastní návrhy úprav systému. Vláda zároveň deklaruje, že jednání o ETS2 budou pokračovat na jiných úrovních.

„Zachování psychického zdraví.“ Macinka drsně vyškrtl Nerudovou
Foto: Repro: YouTube
Popisek: Ministr životního prostředí Petr Macinka na tiskové konferenci po jednání vlády 09.02.2026

Europoslankyně Danuše Nerudová (STAN), která je Evropským parlamentem pověřena coby hlavní zpravodajka vedením vyjednávání o cenovém omezení emisních povolenek ETS2 dnes dopoledne na tiskové konferenci představila návrhy úprav systému emisních povolenek pro budovy a dopravu.

Navrhuje zejména vyjmout domácnosti z přímých dopadů systému, zavést cenový strop emisních povolenek a vytvořit mechanismus „záchranné brzdy“ pro případ prudkého růstu cen například během energetické krize. Součástí jejích návrhů je také plná kompenzace zvýšených nákladů pro sociálně slabší domácnosti a rychlejší uvolňování povolenek na trh s cílem zmírnit cenový tlak.

Místopředsedkyně vlády Alena Schillerová (ANO) ovšem na tiskové konferenci po jednání vlády uvedla, že na tiskovou konferenci se ještě nestihla podívat z důvodu koaličního jednání vlády. „Nevím, co tam paní Nerudová a spol. navrhují,“ uvedla Schillerová.

Ministr životního prostředí Petr Macinka (Motoristé sobě) rovněž přiznal, že tiskovou konferenci europoslankyně Nerudové ještě „bohužel“ neviděl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxxxxxxxxxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuselubkral , 09.02.2026 14:37:20
Nevím zda tak náročné a zodpovědné věci by měla řešit taková neschopná blondýna....

|  20 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…