„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

12.06.2021 16:32

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toho, že citují představitele Ruska nebo si dovolí kritizovat BIS. Takto přehledně vysvětlil svým posluchačům kauzu Vrbětice zpěvák Tomáš Klus. Mnohé tím zklamal.

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl
Foto: screen Facebook
Popisek: Tomáš Klus vysvětluje, jak dezinformátoři a prezident Zeman vyrábějí mlhu

Video začíná tím, že Tomáš Klus sleduje projev prezidenta Zemana k vrbětickému výbuchu. Nesouhlasně vrtí hlavou a pod tím stále hlasitěji slyší ruskou píseň Kalinka. Když prezident řekne, že se pracuje se dvěma policejními verzemi, začne se Klusovi z jeho počítače kouřit.

„Tak přesně tohle, co pan prezident dělá a jak se chová, je klasické vytváření informační mlhy,“ vysvětluje zahalen oblaky. „Navíc zpochybňuje oficiální verzi událostí,“ dodává. Stejnou mlhu prý vaří i dezinformační weby. A o nich nám Klus chce něco povědět.

Vezme to od roku 2018 a neúspěšné otravy Sergeje Skripala. Tehdy prý dokázali dezinformátoři vymyslet celkem 70 verzí příběhu. „Tehdy, stejně jako u vrbětického výbuchu, nejde propagandě ani tak o to, aby nás přesvědčila o něčem konkrétním. Jde o to zahltit publikum takovým množstvím protichůdných a rozporných informací, aby se v nich lidé ztratili,“ vysvětluje zpěvák.

„Děje se to teď a děje se to tady. Máme na to data,“ ujišťuje Klus a mává analýzou firmy Semantic Visions pana Vrabela, že hned po tiskovce Babiše s Hamáčkem dezinformátoři „přesedlali z tématu covid na téma výbuch“.

Účelem je, stejně jako v minulosti, „zpochybnit oficiální verze incidentu“. Jako příklad tohoto zpochybnění si Klus vybral analýzu generála Andora Šándora. Mimo jiné se dezinformační verze mají poznat tím, že napadají BIS.

„A víte co? Ono to na hodně lidí opravdu zabírá,“ pronáší Klus dramaticky v detailním záběru.

Pak se pustí do vysvětlování: „Ale je to takhle. České bezpečnostní složky mají důvodné podezření, že do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích v roce 2014 byli zapojeni příslušníci ruské tajné služby,“ káže svým fanouškům. Jiné oslní tím, že i Andrej Babiš říkal, že existují jednoznačné důkazy.

Když máme jasno o pravdě, ukáže nám zpěvák na ty, kdo ji zpochybňují. Miloš Zeman už mlhu vyčaroval, teď si podá jeho předchůdce Klause. Ten prý vůbec nevysvětlil, na čem zakládá svá tvrzení, a navíc nemá žádné informace, protože je seniorem bez veřejné funkce a přístupu k tajným informacím.

Za nimi se šikuje „osvědčená proruská fronta“, která zamlžuje.

„A nakonec vzkaz pro všechny hejtry: Ne, tohle video opravdu není protiruské. Já osobně mám Rusy moc rád. Jejich hudbu, literaturu. Vysockého, Dostojevského, Čechova. Co mi ale fakt vadí, je rozpínavost režimu, který už zase neví, kde má hranice,“ kázal do kamery.

A pak se rozloučil výzvou „Sdílejte, než to smažou“ a dramatickým zpěvem své písně v ruštině. Smazání se zjevně obávat nemusí, ale mnohé diváky nepříjemně překvapil. „Tak od vás bych takový počin nečekala,“ napsala mu jedna z posluchaček. Klus se podle ní nechal vtáhnout do informační války, jen aby si mohl užít pocit, že je na „správné straně“.

Jiná posluchačka vyjádřila názor, že až přijdou Turci, dá si Tomáš Klus na hlavu půlměsíc. Proto jej požádala, aby přestal s politikou. Jiný posluchač ale oponoval, že umělci jsou takto přelétaví vždy. V případě Tomáše Kluse je to ale podle něj za hranou do té míry, že má pocit, že zpěvák „na něčem jede“.

„Náš rodinný oblíbenec se taky nechal zaprodat,“ konstatuje zklamaně další posluchač. A ještě jiný se pozastavil nad tím, kolik umělců se kolektivně postavilo za iniciativu NELEŽ, nový neziskový projekt již zmíněného pana Vrabela.


 

„Vidím, že jste odborník, tak bych poprosil o odkaz, kde se konečně dozvím, jaká je tedy ta oficiální verze otravy Skripalových?“ psal další s tím, že by prosil takovou, kde bude vše věrohodně sedět, časová osa i způsob otrávení, a budou tam jasně ony „dezinformace“ vyvráceny.

„Já jsem Vás měla fakt hodně ráda... ale co jste začal řešit politiku, už mi Vaše tvorba nic neříká... zaprodané umělce fakt nemusím...,“ litovala další posluchačka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři roky podepisovali petice a snili, jak porazí Klause se Zemanem. A takto to potom dopadlo při volbách...

14:23 Čtyři roky podepisovali petice a snili, jak porazí Klause se Zemanem. A takto to potom dopadlo při volbách...

VOLEBNÍ VZPOMÍNKY A PERLY Svobodné volby, svobodné volby, neslo se Václavským náměstím v listopadu 1…