Ze života našeho emigranta v Rusku: Přicházejí mu veselé vzkazy

02.05.2016 13:32

„Pár měsíců bez mozarelly a parmezánu vrátí Čechovi zdravý smysl. Pochopí, jak strašný je život v Rusku,“ ozývá se v komentářích na článek o českém emigrantovi Petrovi Michalů, který před několika dny požádal z politických důvodů v Rusku o azyl. Michalů zas reaguje na údajně ne zcela pravdivý článek o něm v Lidovkách.

 Ze života našeho emigranta v Rusku: Přicházejí mu veselé vzkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace na podporu Ruska a proti válce na Ukrajině

Článek s titulkem „První český politický emigrant“ se včera objevil na ruském serveru InoSmi. Osud bývalého policisty Petra Michalů je naším čtenářům již dobře známý – tvrdě odsuzuje současnou politiku české vlády, která se mu příčí natolik, že se rozhodl svou rodnou zemi opustit. Několik let žil ve Španělsku, kde pracoval jako řidič autobusu. Na začátku letošního roku napsal ve jménu českého lidu „Omluvu ruskému národu“ za polistopadovou českou politiku. Teď se v Rusku snaží získat azyl a najít si práci. Podle svých slov věří, že jeho příklad budou následovat další. Sní dokonce o založení české vesnice v Rusku.

Neméně zajímavé jsou i názory samotných Rusů na jeho nedávné rozhodnutí.

„Pár měsíců bez mozarelly a parmezánu vrátí Čechovi zdravý smysl. Pochopí, jak strašný je život v Rusku,“ napsal pod článek jistý Stanislav V. „Sýry zde ani není potřeba zmiňovat,“ kontruje další čtenář. „Ihned poté, co pan Michalů vystoupil na moskevském letišti z letadla, nasál zdejší ‚totalitární‘ vzduch, musel pochopit, jak moc je zdejší atmosféra otrávena nenávistí, agresí a porušováním lidských práv,“ doplnil čtenář.

„Na co sýry? Ne všichni mají svůj život postavený na honbě za mozzarelou a parmezánem. Co takhle zkusit například zmrzlinu? V Rusku je zmrzliny spousta,“ ironicky reagoval další čtenář na příspěvek o sýrech.

Sám Petr Michalů nabídku ruských sýrů zjevně tolik neřeší. Znepokojuje ho spíše poslední článek, který o něm vyšel na serveru Lidovky.cz, ve kterém se píše, že po svém příjezdu do Moskvy údajně „proruský aktivista Petr Michalů požádal českou ambasádu v Moskvě o ‚návod‘ na to, jak požádat v Ruské federaci o azyl“.

„Ano, v podstatě je to tak, akorát se zmýlili, že jsem požádal o ten azyl prý kupodivu nějak pozdě. Já hned a přímo žádal o azyl druhý den svého pobytu v Rusku. Již druhý den jsem na Federální migrační službě odevzdal veškeré náležitosti. Jinak první den jsem byl na tom českém velvyslanectví – ano – s ‚žádostí‘ o pomoc, ale v podstatě jen jsem si chtěl ověřit, že azylantovi z ČR není z jejich strany sebemenší zájem pomáhat a pomoci! Chápu – zastupují přece zájmy loutkové české vlády!“ napsal na svůj facebook Michalů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…