"Ženy hledící kriticky na islám to v Česku nemají snadné." Samková prozradila, co se její kolegyni stalo v práci

27.11.2016 10:50

Spolek Éra žen si klade za cíl obhajobu práv něžného pohlaví, a to bez nějakých kvót, s důrazem na to, že potřeba seberealizace je společná ženám i mužům. Spolek si stejně tak klade za cíl upozorňovat na porušování práv žen v muslimské společnosti. Advokátka Klára Samková upozornila na případ, kdy jedna žena v české firmě nechala na stole ležet materiály spolku a nastal „cirkus“.

"Ženy hledící kriticky na islám to v Česku nemají snadné." Samková prozradila, co se její kolegyni stalo v práci
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková
reklama

Advokátka Klára Samková popsala na sociální síti Facebook příhodu jedné členky spolku Éra žen, která má svědčit o tom, že ženy hledící kriticky na islám to v České republice nemají snadné.

„Jedna naše členka vytiskla naše letáky a nechala je ve svém podniku v čajové kuchyňce na stole. Vzápětí je našla roztrhané na kousíčky v odpadkovém koši. Před jejím odchodem z kanceláře dorazila za ní šéfová, v ruce třímala leták a pravila, že si nic takového ve firmě nepřeje, že to zavání rasismem, ať si dotyčná uvědomí, že je na půdě firmy, kterou řídí i muslimové... Naše členka šéfové odvětila, že nikomu nic nenutila, že v letáku je shrnuto vše podstatné o islámu, a pokud má pocit, že je tam rasismus, tak ať si o islámu něco načte, že nic neví...,“ rozepsala se Samková.

Pod dojmem této situace spolek doporučuje, aby ženy informovaly své okolí o islámu dál, a to nejen na pracovišti, ale aby tak nečinily samy, nýbrž ve skupině, která jim přece jen poskytne určitou ochranu. Kromě toho spolek ženám doporučuje, aby si na pracovišti nahrávaly podobné rozhovory, a bránily se tak případnému vyhazovu. Jestliže jsou záznamy pořízeny na vlastní obranu, nevyžadují prý souhlas protistrany s nahráváním.

Na závěr přidala Samková apel směřovaný na muže. „A mimochodem, PÁNOVÉ!!! Řada z vás se hlásila, jak může Éře žen pomoci, a tak se ptám: visí už vaše letáky ve vašem oblíbeném restauračním zařízení? NE? Tak DO TOHO! Podpořte své ženy, podpořte svou zemi! Zdravím, Klára Samková,“ napsala dáma.

„P.S. Sdílejte, sdílejte, sdílejte...,“ doplnila Samková ještě na konec.

Klára Samková doslova napsala:

Z ČINNOSTI SPOLKU "ÉRA ŽEN".
Jedna naše členka vytiskla naše letáky (viz: http://www.erazen.cz/tagy/ke-stazeni) a nechala je ve svém podniku v čajové kuchyňce na stole. Vzápětí je našla roztrhané na kousíčky v odpadkovém koši. Před jejím odchodem z kanceláře dorazila za ní šéfová, v ruce třímala leták a pravila, že si nic takového ve firmě nepřeje, že to zavání rasismem, ať si dotyčná uvědomí, že je na půdě firmy, kterou řídí i muslimové....Naše členka šéfové odvětila, že nikomu nic nenutila, že v letáku je shrnuto vše podstatné o islámu a pokud má pocit, že je tam rasismus, tak ať si o islámu něco načte, že nic neví...
Po komunikaci o tomto konfliktu mezi našimi členkami bylo přijato doporučení, aby si členky takovéto rozhovory nahrávaly coby prevenci proti vyhození z práce.
Upozorňujeme, že takováto situace se může opakovat!
Proto doporučujeme:
1) Pokud chcete i na pracovišti páchat "záškodnickou činnost" v podobě osvěty o islámu, pokuste se najít na svém pracovišti více přítelkyň se stejným názorem, ať si na vás netroufnou!
2) Nahrávání rozhovorů za účelem obrany svých vlastních zájmů (tedy nikoliv za účelem zneužití) je dovoleno i bez souhlasu nahrávaného - je na to spousta judikátů. Proto tak čiňte!
3) A pamatujte, že nejen prací živ je člověk! Záškodničit, tedy rozšiřovat osvětu můžete i jinde než v práci! Roznášejte letáky po všech veřejných místech! Lékárny, čekárny, ordinace lékařů i veterinární, vlakové a autobusové čekárny... co vás napadne. Kdo má tiskárnu, jistě těch pár A4 papírů a tonerů na své náklady pro dobro věci unese...

A mimochodem PÁNOVÉ!!! Řada z vás se hlásila , jak může Éře žen pomoci, a tak se ptám: visí už vaše letáky ve vašem oblíbeném restauračním zařízení?? NE?? Tak DO TOHO!! Podpořte své ženy, podpořte svou zemi!
Zdravím, Klára Samková

P.S. sdílejte, sdílejte, sdílejte...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …