„Zhovadilost!“ Trumpa vypnuly během projevu. Český šéfredaktor varuje americké televize

07.11.2020 10:44

„Zhovadilost,“ reaguje šéfredaktor Info.cz Michal Půr na to, že některá americká média předčasně přerušila v noci na pátek emotivní projev amerického prezidenta Donalda Trumpa ve chvíli, kdy během řečnění prohlásil, že „volby jsou zmanipulované“. Tato osočení jsou podle některých tamních médií nepodložená.

„Zhovadilost!“ Trumpa vypnuly během projevu. Český šéfredaktor varuje americké televize
Foto: Repro XTV
Popisek: Šéfredaktor webu Info.cz Michal Půr

„Vypínat projev prezidenta uprostřed je fakt zhovadilost. Jasně, že tam může lhát, ale to klidně potom můžete říct a rozebrat. Vypínání je neuvěřitelně zneužitelné a nechápu, že to někdo může podporovat,“ vyjádřil se k počínání tamních médií Půr ve svém tweetu.

Během diskuse s komentujícími pod jeho příspěvkem sdílel názor, že lidé si můžou udělat názor sami. „Vypínání je v podstatě ukázka arogance médií, která si myslí, že musí rozhodnout za voliče,“ doplnil.

Těm, kteří počínání médií, tj. vypnutí Trumpova povolebního projevu obhajovali, vzkázal, že jde o postup, kterým dosáhnou přesného opaku toho, než zamýšlejí. „Hlavně těch 48 milionů, kteří ho volili, to budou brát jako plivnutí do tváře,“ konstatoval Půr.

Anketa

Kdo nakonec urve vítězství v amerických prezidentských volbách?

13%
hlasovalo: 4493 lidí
Přímý přenos Trumpova projevu přerušil deník USA Today ihned poté, co Trump označil hlasování za „zmanipulované a zkorumpované“. Video plné „nepodložených konspirací, polopravd a bezdůvodných nařčení“ pak deník zcela odstranil i ze svého obsahu.

Trumpa vypnuly i další velké americké televize jako jsou ABC, CBS, NBC. V plném znění ho odvysílaly CNN a Fox News.

Biden věří ve své vítězství, ve svém posledním projevu prohlásil, že Američané „si vybrali změnu“, a že je na dobré cestě získat 300 hlasů volitelů. Požádal také občany o trpělivost při sčítání hlasů a vyzval je, „aby odložili hněv“. „Politické strany jsou možná soupeři, ale ne nepřátelé,“ dodal.

Demokratický kandidát na šéfa Bílého domu vede podle sondážní agentury Edison Research poměrem 253 hlasů tzv. volitelů, ku 214 ve prospěch Trumpa. Na zisk prezidentské funkce je potřeba hlasů 270 volitelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…