„Zloděj? Co bych já krad?“ Babišovi ujelo: Tlak tajné služby

01.04.2021 7:21

Pane premiére, jste kriminálník, StBák a mafián? Šéf hnutí ANO Andrej Babiš čelil salvě otázek. Takto na ně odpověděl. „Co bych já kradl?“ reagoval otázkou předseda vlády. Ačkoli podle slovenských historiků z Ústavu paměti národa, kteří prostudovali dostupné materiály, Babiš byl spolupracovníkem StB, premiér to i nadále odmítá a naznačuje, že historici rozhodovali pod tlakem tajné služby.

„Zloděj? Co bych já krad?“ Babišovi ujelo: Tlak tajné služby
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš

Volič Honza se premiéra Andreje Babiše zeptal, jestli byl agentem komunistické Státní bezpečnosti a jestli krade. Šéf hnutí ANO odpověděl.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 1.4.2021)

hlasovalo: 19267 lidí

„Moje sympatie nemáte. S panem Zemanem na Hradě taky nesouhlasím, nicméně pořád zastupujete státnické funkce, takže nemám potřebu se o vás vyjadřovat nijak hanlivě. Nicméně lidi často nadávají, že jste StBák, že jste kriminálník a že jste mafián. Mě by zajímalo normálně od vás: byl jste v StB? Ano, nebo ne? Víc mě nezajímá. Jste kriminálník? Ano, nebo ne?“ Tady se pan pousmál. „A tam už se můžete rozpovídat, proč ne,“ předjímal Honza Babišovu odpověď. U otázky s mafiánem platilo totéž.

„Proč vy se těm lidem nesnažíte vysvětlit, že to není pravda?“ zeptal se nakonec Honza.

Babiš pozdravil a spustil kanonádu na média. Údajně o něm lžou.

„Samozřejmě jsem se k tomu vyjadřoval xkrát, ale ono se říká, že média ovládají svět a když média lžou, a u nás často lžou, některá od rána do večera, tak samozřejmě tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou,“ pravil Babiš.

Poté zdůraznil, že v StB nebyl, jen se staral o zahraniční obchody. „Tam nás hlídali StBáci, abychom nekradli a abychom nebrali provize. A my jsme se strašně báli. Dneska se krade a nikdo se nebojí,“ zlobil se Babiš.

Jak je jeho zvykem vždy, když přijde na toto téma, Babiš zopakoval, že měl v rodině „tři emigračky“, což zarazilo kariérní postup jeho otce. Poté zopakoval, že nebyl StBák.

„Vyhrál jsem třikrát soud. Nikde jsem nic nepodepsal. A když už to mělo být pravomocné, tak na Slovensku pár týdnů před volbami v říjnu 2017, tak údajně tam byl nějakej takovej zásah, jsem slyšel, nějaké služby, rozhodl, že jsem blbě žaloval, že jsem neměl žalovat ten Ústav paměti národu,“ vysvětloval.

Ti skuteční StBáci, ti podle Babiše své spisy skartovali.

Andrej Babiš měl podle historiků krycí jméno Bureš a značná část jeho svazku byla skartována.

„Já jsem jím nebyl a budu se soudit celej život,“ uzavřel toto téma premiér.

„A zloděj? No prosím vás, co bych já kradl?“ zeptal se Babiš občana.

Zdůraznil, že vybudoval úspěšnou firmu a nemá potřebu krást. Firmu vybudoval od nuly a stovky milionů korun dal na charitu.

„Nikdy jsem nic neukradl. Vy opakujete ty lži. Nikdy jsem nic neukradl. To oni se mě chtějí zbavit. Oni tam sedí společně dlouho. Ti tradiční,“ rýpl si do ostatních politiků Babiš.

„Média se rozhodla, že vítězem příštích voleb budou Piráti. No tak fajn,“ poznamenal k tomu Babiš s tím, že celé opozici pomohl covid, jinak na něj údajně nic neměli. Proto pracuje pro lidi, shání vakcíny a léky a sedm dní v týdnu dělá, co může. Dokládají to prý jeho propagační videa známá jako „čau lidi“.

„To je pravda a za ni já se nestydím. Mám čistý stůl,“ uzavřel Babiš. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…